Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Nowakowski i Marek Karbarz o formie naszych siatkarzy

Piotr Nowakowski i Marek Karbarz o formie naszych siatkarzy

fot. archiwum

- Polska drużyna gra dużo lepiej niż w poprzednich meczach, ale widać, że nie jest jeszcze w najwyższej formie - tak ocenia obecną dyspozycję biało-czerwonych Marek Karbarz, były świetny siatkarz Resovii, mistrz świata i mistrz olimpijski.

Polacy siatkarze, mimo porażki w niedzielnym meczu z Rosją 1:3, wygrali w Płocku 11. edycję Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Turniej ten był ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w dniach 20-29 września w Danii i Polsce. – Uważam, że od dna już się odbiliśmy. Po nieszczęsnych meczach sparingowych z Serbią gramy już znacznie lepiej. Na razie popełniamy zbyt wiele niewymuszonych błędów i to koniecznie musimy wyeliminować. Jeden wygrany set z Rosjanami dał nam nadzieję, że możemy z nimi powalczyć w kolejnym spotkaniu, ale najważniejsze to skupić się na sobie – komentuje Piotr Nowakowski.

Obecnie jesteśmy już na niezłym siatkarskim poziomie, ale możemy grać lepiej. Chociażby pozbywając się niepotrzebnych, głupich błędów i tracenia punktów na własne życzenie. To zdarza nam się jeszcze zbyt często – dodaje nasz środkowy, twierdząc, że srebrny medal ME byłby niezłym wynikiem.

Marek Karbarz także uważa, że w czasie, który pozostał do rozpoczęcia czempionatu, można będzie jeszcze poprawić dyspozycję. – Szkoda, że w meczu z Rosją nasza drużyna przestała zagrywać i w decydujących momentach oddawała inicjatywę rywalom, którzy bardzo mocno zagrywali i uzyskiwali kilkupunktową przewagę – mówi członek złotej drużyny Wagnera. 

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved