Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Niels Klapwijk: To był dla nas pozytywny turniej

Niels Klapwijk: To był dla nas pozytywny turniej

fot. Joanna Skólimowska

Holendrzy po kilku latach posuchy dopiero pukają do światowej czołówki i zamierzają zrobić wszystko, by wkrótce się do niej dostać. - Musimy ustabilizować formę, jeśli nam się to uda, będziemy gotowi do walki - mówi Niels Klapwijk.

Po zwycięstwie nad Rosją nikt nie spodziewał się takiego przebiegu spotkania z Niemcami. Co stało się z waszą grą?

Niels Klapwijk:W sobotę to był wielki mecz w naszym wykonaniu, długo cieszyliśmy się z tego, że po raz pierwszy udało nam się pokonać Rosjan. Teraz nie pokazaliśmy pełni swoich możliwości i sądzę, że dla nas jest jeszcze zbyt wcześnie, byśmy dwa razy z rzędu zagrali na tak wysokim poziomie. Tym razem mieliśmy sporo problemów, bardzo źle zagrywaliśmy, co według mnie miało duży wpływ na wynik i przez to niestety przegraliśmy.

Tak, wasza gra wciąż jest bardzo nierówna, zbyt dużo w niej wzlotów i upadków.Zgadza się. W sobotę zagraliśmy równo, stabilnie, ale drugi dzień z rzędu nie udało nam się to. Wciąż mamy zbyt wiele wahań formy i nie potrafimy utrzymać tego dobrego poziomu przez dłuższy czas. W meczu z Niemcami nie umieliśmy zaprezentować się tak, jak przeciwko Rosjanom, a przeciwko Polakom poprawnie graliśmy tylko przez pierwsze dwa sety.

Jak oceniłbyś cały turniej w waszym wykonaniu?

Myślę, że graliśmy nieźle przeciwko Polakom, a pierwsze dwie partie naprawdę fajnie nam się układały. Przeciwko Rosjanom zagraliśmy naprawdę kapitalnie, ale nie udało nam się powtórzyć tego w spotkaniu z Niemcami. Trzy dni z rzędu rywalizowaliśmy ze świetnymi ekipami, co było dla nas wyzwaniem. Myślę, że teraz jesteśmy nieco zmęczeni. Jednakże ta sobotnia wygrana dodała nam skrzydeł i generalnie uważam, że to był dla nas pozytywny turniej.

Możecie go uznać za dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy?

Zdecydowanie tak. Oczywiście musimy jeszcze trochę popracować nad ustabilizowaniem naszej formy, ale trzeba też zauważyć, że Abdel-Aziz, nasz rozgrywający, zagrał pierwszy tego typu turniej po kontuzji. Rozegrał dobre zawody, jednakże my wszyscy musimy wyeliminować te wszystkie przestoje ze swojej gry i zrobić wszystko, by one nam się nie przytrafiały. Jeśli tylko nam się to uda, będziemy gotowi do walki.

Mówicie, że nie przywykliście do gry na tak wysokim poziomie przez dłuższy czas, ale w waszej drużynie jest kilku zawodników grających w mocnych ligach i stanowiących o sile swoich teamów.

Mamy dobrą reprezentację, ale jednocześnie dość młodą. Wielu doświadczonych, starszych zawodników zrezygnowało z gry w kadrze dwa lata temu i teraz jesteśmy na etapie budowania nowego zespołu, i czeka nas jeszcze długa droga. W tym roku po raz pierwszy od kilku lat awansowaliśmy do Ligi Światowej, mierzyliśmy się z ekipami z czołówki, podczas gdy wcześniej graliśmy jedynie przeciwko outsiderom. Musimy przyzwyczaić się, dostosować do gry na tym poziomie, choć nie jest to łatwe. Oczywiście robimy wszystko co w naszej mocy i dajemy z siebie maksimum, ale jeśli grasz przeciwko słabszemu rywalowi, to nie musisz wspinać się na wyżyny swoich możliwości, by wygrać. Zupełnie inaczej dzieje się, gdy mierzysz się z potentatami i teraz zwyczajnie musimy przez cały czas dawać z siebie wszystko, grać na najwyższych obrotach.

Spędzisz już trzeci sezon we Włoszech. Odejście z Tonno Callipo Vibo Valentia było podyktowane problemami finansowymi klubu? Jakie są twoje oczekiwania?

Tak, teraz będę grać w CMC Ravenna. Klub z Valentii wycofał się z ligi ze względu na kłopoty ze sponsorem, lecz później udało im się dogadać i wystąpią w Serie A. Nie wiem, jak tamtejsza sytuacja wygląda w tej chwili, mnie czeka nowa przygoda z zespołem z Ravenny. Myślę, że mamy naprawdę ciekawy, dobry i młody skład. Ostatnie dwa lata nie były najlepsze dla CMC, ale teraz będzie inaczej. Sądzę, że na koniec sezonu spokojnie zdołamy wywalczyć miejsce w czołowej ósemce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved