Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Król i Królowa Plaży Dolnego Śląska wybrani

Król i Królowa Plaży Dolnego Śląska wybrani

fot. archiwum

W okresie wakacyjnym zawodniczki i zawodnicy walczyli o punkty do rankingu Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska. Nagrodą dla najlepszej ósemki był wyjazd do Zachełmia na V Turniej Króla i Królowej Plaży, który odbył się w zeszły weekend.

Sportowcy w ramach Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska rywalizowali w Strzelinie, Kłodzku, Miliczu, Wałbrzychu, Wrocławiu i Obornikach Śląskich. Walka trwała do samego końca, ostatni turniej był podwójnie punktowany, więc wszystko mogło się wydarzyć. Stawka była duża, nagrodą dla pierwszych 8 zawodniczek i 8 zawodników w rankingu był wyjazd do Zachełmia na V Turniej Króla i Królowej Plaży, organizowany przez Annę i Jerzego Tatarek w rezydencji „Lawendowe Wzgórze”. W piątek odbyły się rozgrywki kobiet. Dziewczyny rywalizowały ze sobą w dwóch grupach. Każda zawodniczka zbierała punkty na swoje konto, zmieniając przy tym partnerkę co mecz (1 set do 21). Małe punkty decydowały o wyjściu z grup do ścisłego bądź małego finału. Tak została wyłoniona królowa, którą została Iwona Pelc. W niedzielę dolnośląska królowa wraz z vicekrólową Justyną Mróz zagrały mecz pokazowy z Kingą Kołosińską i Joanną Wiatr.

W sobotę tym samym systemem zostały rozegrane mecze mężczyzn, emocji nie zabrakło. Po ostrej i zaciętej rywalizacji królem plaży został Dariusz Tkaczuk. Podczas turnieju można było podpatrzeć trening kadrowiczek, czyli Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej. Równolegle dziewczyny z całej Polski toczyły walkę o tytuł królowej plaży, którą została Martyna Wardak.

Klasyfikacja końcowa:Królowa Plaży
1. Martyna Wardak
2. Teresa Jarosova
3. Joanna Wiatr
4. Magdalena Szczytowicz
5. Natalia Gruszczyńska
6. Ola Wróblewska
7. Maria Włoch
8. Nicole Dostalova

Dolnośląska Królowa Plaży
1. Iwona Pelc
2. Justyna Mróz
3. Paulina Gryguć
4. Iga Kozińska
5. Klaudia Kubas
6. Katarzyna Mróz
7. Klaudia Żurawska
8. Partycja Stanecka

Dolnośląski Król Plaży
1. Dariusz Tkaczuk
2. Krzysztof Gałuszka
3. Piotr Orzechowski
4. Jakub Kubicki
5. Marcin Krupa
6. Marcin Zięba
7. Tomasz Bartnik
8. Kamil Preś

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved