Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Eksperci o występie Polek na mistrzostwach Europy

Eksperci o występie Polek na mistrzostwach Europy

fot. archiwum

- Po turnieju widzę tę kadrę w szarych, a nie czarnych barwach. Młode zawodniczki muszą jeszcze okrzepnąć - twierdzi były trener reprezentacji Polski Ireneusz Kłos. - Cała nasza reprezentacja to rezerwowe zawodniczki z naszej ligi - dodaje Ireneusz Mazur.

Reprezentacja Polski pod wodzą Piotra Makowskiego zakończyła swój udział w mistrzostwach Europy porażką 0:3 z Włoszkami. Polkom po raz pierwszy od 18 lat nie udało się awansować do czołowej ósemki turnieju. – Od początku nie przewidywałem wysokich lokat reprezentacji Polski w tym sezonie. Mówiłem, że do 2015 roku to będzie okres budowania zespołu – twierdzi Andrzej Niemczyk, który w ostatnich latach odnosił z reprezentacją największe sukcesy właśnie w mistrzostwach Europy.

Cała nasza reprezentacja to rezerwowe zawodniczki z naszej ligi. To nie są dziewczyny, które stoją w kwadracie takich zespołów jak Rabita Baku czy VakifBank Stambuł. Jedynie Katarzyna Skowrońska-Dolata to zawodniczka na światowym poziomie – zauważa Ireneusz Mazur.Powinno się sięgać do reprezentacji kadetek i trenować ją równolegle. Inna możliwość to wysłanie części dziewczyn na uniwersjadę, gdzie nie chodziłoby o osiągnięcie konkretnego wyniku, ale o zgranie się – podkreśla Mazur.

Po turnieju widzę tę kadrę w szarych, a nie czarnych barwach. Młode zawodniczki muszą jeszcze okrzepnąć, by nie było widać w ich oczach strachu, tak jak to miało miejsce w tym turnieju – mówi Ireneusz Kłos, były trener żeńskiej reprezentacji. – Piotrek Makowski od momentu objęcia reprezentacji szukał przyjmującej wszędzie, gdzie się da, nawet wśród atakujących. Testy nie do końca się udały, mam jednak nadzieję, że to nie pierwszy i ostatni turniej tej kadry pod wodzą Piotrka – dodaje.źródło: Polsat Sport, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved