Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Pudo: Wyniki nie są odzwierciedleniem obecnej formy

Wojciech Pudo: Wyniki nie są odzwierciedleniem obecnej formy

fot. archiwum

Siatkarze częstochowskiego AZS-u już od ponad czterech tygodni intensywnie przygotowują się do nowego sezonu PlusLigi. Podopieczni trenerów Marka Kardosa i Wojciecha Pudo mają już także za sobą pierwsze mecze kontrolne.

Tydzień temu akademicy rozegrali dwa sparingi z Fakiełem Nowyj Urengoj. Nowy klub Michała Winiarskiego okazał się lepszy zarówno w pierwszym meczu w Częstochowie, jak i w drugim, który odbył się w Kleszczowie. Biało-zieloni odbyli również wspólny trening z I-ligowym MKS-em Banimex Będzin, w którym gra obecnie kilku byłych zawodników AZS-u, między innymi Andrzej Stelmach i Adrian Hunek. Spotkanie miało dość niecodzienny charakter, gdyż sety grane były po 15 minut z dorzucanymi piłkami. Ostatecznie po sześciu rozegranych partiach mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Ciężkie przygotowania siłowe za nami i siła na pewno będzie. Zobaczymy tylko, jak to się przełoży na wyniki. Odbyliśmy pierwsze sparingi, których celem było zobaczenie, na jakim poziomie są zawodnicy. Zaczęliśmy zatem ten pierwszy etap zgrywania drużyny. Naszym założeniem było wprowadzenie pewnych systemów, które opracowaliśmy i będziemy chcieli w trakcie sezonu z nich korzystać. Wiadomo, chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik. To, co ćwiczymy na treningach, sprawdzaliśmy w sparingach, które za nami i dalej będziemy testować w kolejnych meczach kontrolnych. Trzeba pamiętać, że chłopaki mają za sobą ciężkie treningi na siłowni i dlatego też wyniki nie są odzwierciedleniem obecnej formy i posiadanych umiejętności – podsumowuje dotychczasowy okres przygotowawczy drugi szkoleniowiec akademików Wojciech Pudo.

Obecny tydzień będzie obfitował w kolejną, dużą dawkę meczów kontrolnych, które rozegrane zostaną w zaprzyjaźnionych gminach. Już w najbliższą środę biało-zieloni zmierzą w Rudnikach Wieluńskich z BBTS-em Bielsko-Biała, natomiast w piątek i sobotę rywalem będzie drużyna Cerrad Czarnych Radom. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Olsztynie koło Częstochowy, natomiast rewanż następnego dnia w Lelowie.W najbliższych trzech spotkaniach nie wystąpią najprawdopodobniej jeszcze kontuzjowani w ostatnim czasie Miłosz Hebda, Michał Kaczyński i Jakub Vesely.Michał już trenuje normalnie, Jakub ma jeszcze pewne problemy i nie chcemy ryzykować, żeby z tego nie rozwinęła się jakaś poważniejsza kontuzja. W jego przypadku lepiej chuchać na zimne. Miłosz Hebda rozpoczął już treningi, co prawda mocno jeszcze nie atakuje, ale jest postęp – mówi o kontuzjowanych zawodnikach trener Wojciech Pudo.

Terminarz najbliższych sparingów AZS-u Częstochowa:
11.09.2013 Rudniki Wieluńskie
AZS Częstochowa – BBTS Bielsko-Biała
Godzina: 18.00 Wstęp: 6 złotych
13.09.2013 Olsztyn (koło Częstochowy)
AZS Częstochowa – Cerrad Czarni Radom
Godzina: 18.30 Wstęp: 5 złotych
14.09.2013 Lelów
AZS Częstochowa – Cerrad Czarni Radom
Godzina: 16.00 Wstęp: za darmo

Autor: Jakub Michalski

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved