Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Udane sprawdziany krośnieńskich zespołów

Udane sprawdziany krośnieńskich zespołów

fot. archiwum

W weekend seniorskie zespoły z Krosna miały okazję sprawdzić swoją formę, biorąc udział w turniejach towarzyskich. Wyniki osiągnięte zarówno przez ekipę żeńską, jak i męską mogą napawać optymizmem sympatyków drużyny PWZS Karpaty MOSIR KHS.

Drugoligowy zespół seniorów PWZS-u Karpaty MOSIR KHS Krosno miał okazję sprawdzić swoją formę w słowackim Presovie. Podopieczni Krzysztofa Frączka rywalizowali z słowackimi ekipami ŠK Chemes Humenné, Legend Watches Slavia Svidník oraz z pierwszoligowym zespołem z Krakowa. Stawkę turnieju uzupełniła ekipa gospodarzy VK MIRAD PU Prešov.

W pierwszy dzień zmagań ekipa z Podkarpacia odniosła dwie porażki – z drużynami z Humennego oraz ze Svidnika (dwukrotnie 1:2). Zdecydowanie lepiej krośnianie zaprezentowali się drugiego dnia turnieju, kiedy pokonali ekipę z Presova oraz swoich rodaków z Krakowa. Po zakończonym turnieju drużyna z Krosna nie kryła zadowolenia z swojego występu i zaprezentowanej postawy. Trzecie miejsce w naprawdę mocno obsadzonym turnieju może napawać optymizmem przed zbliżającym się startem rozgrywek.

Jesteśmy zadowoleni z naszej postawy, z naszej gry jako zespół. Wiadomo, że jeszcze jest kilka elementów do poprawienia, ale uważam, że wynik, który osiągnęliśmy na tak mocno obsadzonym turnieju, może cieszyć i daje nam wiary w to, że to, nad czym pracujemy na treningach, będzie przynosić efekty w lidze – przyznał nam przyjmujący ekipy z Krosna, Łukasz Ciupa.
 

Wspaniałą formę zaprezentowały również siatkarki PWZS-u Karpaty MOSIR KHS Krosno, które wygrały turniej w Proszowicach. Zawodniczki Dominika Stanisławczyka rywalizację w imprezie rozpoczęły w sobotę. W pierwszej konfrontacji krośnianki pokonały gospodynie 3:0. Kolejne spotkania także padły łupem beniaminka I ligi kobiet – wygrane z drużynami z Tarnowa 3:0 oraz Tomaszowa 2:1. W ostatnim pojedynku pierwszego dnia turnieju rozpędzone Karpaty pokonały holenderski zespół Flamingo’s ’56.

W niedzielę ekipa Dominika Stanisławczyka wystąpiła w wielkim finale proszowickiego turnieju, gdzie w trzech setach pokonała drużynę z Tomaszowa Lubelskiego. Krosno zakończyło rywalizację na pierwszym miejscu, a osiągnięty wynik jest naprawdę dobrym prognostykiem przed startem ligowych rozgrywek.

Turniej w Proszowicach był dla nas bardzo pożyteczny. W ciągu dwóch dni rozegraliśmy 15 setów, każda z zawodniczek dostała szansę na pokazanie swoich umiejętności w warunkach meczowych. Ja natomiast zebrałem dużo materiału do analizy. Z pewnych elementów gry mogę już być zadowolony, nad innymi musimy jeszcze popracować. Do pierwszego meczu zostało jeszcze trochę czasu, a gra w takich turniejach ma nam pomóc jak najlepiej się do niego przygotować – przyznał po zakończeniu zmagań w Proszowicach trener ekipy z Krosna, Dominik Stanisławczyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved