Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > MKS Kalisz oficjalnie zaprezentowany

MKS Kalisz oficjalnie zaprezentowany

fot. archiwum

W poniedziałkowy wieczór, tradycyjnie w restauracji „Pod Orzechami", nastąpiła uroczysta prezentacja nowej siatkarskiej drużyny MKS Kalisz. Ekipa podopiecznych Mariana Durleja i Andrzeja Płócienniczaka została odmieniona.

Siatkarze z najstarszego miasta w Polsce przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli już w sierpniu. Pracowali oni głównie nad siłą i motoryką, obecnie szlifują technikę i taktykę. MKS Kalisz rozegrał ostatnio kilka sparingów z Salosem Ostrów Wielkopolski i Wilkami Wilczyn. – Początki jak zwykle są trudne, mamy także problemy, ale myślę, że się z nimi uporamy. Kontuzjowany jest przyjmujący Marcin Ozdowski, który narzeka na uraz pleców – powiedział pierwszy szkoleniowiec Marian Durlej.

Skład MKS-u liczy obecnie dwunastu zawodników. Szeregi kaliskiej ekipy zasilili: rozgrywający Tomasz Zborowski (GTPS Gorzów Wlkp.), przyjmujący Tomasz Kowalski (AZS UAM Poznań), środkowy/atakujący Adrian Biegasiewicz (Piątka Turek) oraz Wojciech Pytlarz, który kilka sezonów wcześniej bronił barw MKS-u Kalisz. Na poniedziałkowej prezentacji byli prawie wszyscy siatkarze, z wyjątkiem Tomasza Zborowskiego, którego zatrzymały obowiązki rodzinne. Działacze wręczyli sponsorom pamiątkowe tabliczki w ramach podziękowań za okazaną pomoc.

Mamy skład podobny do tego, który mieliśmy w ubiegłym sezonie, ale uważam, że miejsce w pierwszej czwórce powinniśmy wywalczyć. Naszą siłą będzie na pewno dobry blok, ponieważ mamy wysokich zawodników. Krzysztof Porada będzie występował na przyjęciu i liczymy na jego umiejętności. Poza tym naszą mocną stroną będzie także atak – przyznał pierwszy trener MKS-u.Zespół z Kalisza chce walczyć o pierwszą czwórkę w nowym sezonie, a w tym mają pomóc młodzi, ambitni i zdeterminowani do walki o każdą piłkę siatkarze. Czy ta młodzież, która teraz intensywnie trenuje, utrzyma ciężar gry? O tym dowiemy się na koniec przyszłego sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved