Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marek Mierzwiński: Dziewczyny pokazały charakter

Marek Mierzwiński: Dziewczyny pokazały charakter

fot. archiwum

- Uczymy się, zgrywamy się, uczymy się siebie. Popełniamy coraz mniej błędów i to mnie cieszy. Tak naprawdę to, czy my zajmiemy trzecie miejsce, drugie czy czwarte, ma mniejsze znaczenie - powiedział Marek Mierzwiński, trener sulechowskiego Zawiszy.

Siatkarki Marka Mierzwińskiego powróciły z turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Zajęły w nim dobre trzecie miejsce. Jednak jak podkreśla trener sulechowskiego zespołu, właściwa forma dopiero przyjdzie. – Nie chciałbym tu mówić o formie, bo jest za wcześnie na takie dywagacje: czy zespół jest w formie czy nie jest, bo na takim etapie przygotowań chyba żadna z drużyn nie jest jeszcze w formie – powiedział szkoleniowiec zawiszanek.

Opiekun sulechowskich siatkarek nie ukrywa zadowolenia z rozegranych pojedynków. – Jestem bardzo zadowolony z kilku meczów, które rozegraliśmy. Dziewczyny pokazały charakter, walczyły, nawet będąc teoretycznie na straconej pozycji – dodał trener Mierzwiński.

Szkoleniowiec podkreślił, że zespół jest na etapie zgrywania się i wynik w turnieju schodzi na drugorzędny plan. – Z Legionovią dziewczyny rozegrały kapitalne spotkanie. Niewiele zabrakło, żeby wygrały ten mecz. Z tej postawy jestem jak najbardziej zadowolony. Uczymy się, zgrywamy się, uczymy się siebie. Popełniamy coraz mniej błędów i to mnie cieszy. O to w tym wszystkim chodzi, żeby się zgrać. Tak naprawdę to, czy my zajmiemy trzecie miejsce, drugie czy czwarte, ma mniejsze znaczenie. Oczywiście psychologiczne i mentalne jak najbardziej tak. Walczymy o to, żeby wygrywać i budować się od środka – zakończył trener sulechowianek.źródło: Radio Zachód, zawiszasulechow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved