Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Jeroen Rauwerdink: Być może sprawimy niespodziankę

Jeroen Rauwerdink: Być może sprawimy niespodziankę

fot. Joanna Skólimowska

Zespół narodowy Holandii zajął 3. miejsce w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. - Wszystko zmierza w dobrym kierunku - powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki Jeroen Rauwerdink. Przyjmujący liczy na dobry wynik w nadchodzących ME.

Przede wszystkim gratuluję zwycięstwa z mistrzami olimpijskimi [rozmowa przeprowadzona w sobotę podczas Memoriału H. J. Wagnera – przyp. red.].

Jeroen Rauwerdink: – (śmiech) Tak, nikt z nas nie spodziewał się takiego wyniku. Podeszliśmy do tego meczu z nastawieniem, żeby zagrać na wysokim poziomie, a zadanie to wykonaliśmy nawet lepiej, niż założyliśmy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.Nikt nie spodziewał się dlatego, że w piątek nie graliście tak dobrze. Co więc zmieniło się w waszej grze przez ten czas?

Myślę, że lepiej zagrywaliśmy i przyjmowaliśmy. To głównie te dwa elementy zrobiły różnicę na naszą korzyść. Teraz musimy zacząć przyzwyczajać się do gry na tym poziomie. Piątkowy mecz był naszym pierwszym i dobrą dyspozycję utrzymaliśmy jedynie przez pierwsze dwa sety, a tym razem – przez wszystkie trzy, co bardzo nas cieszy.

Mimo wszystko w waszej grze wciąż pojawia się wiele przestojów i to jest coś, czego powinniście unikać.

Zdecydowanie, musimy jeszcze poprawić swoją grę, bo, jak wspomniałem, nie przywykliśmy jeszcze całkiem do gry na tak wysokim poziomie. W tym roku, po czterech, pięciu latach przerwy, po raz pierwszy wystąpiliśmy w Lidze Światowej, teraz mierzyliśmy się z Rosją, Polską i Niemcami, a za tydzień zagramy z Francuzami. Z drużynami tego pokroju nie spotykaliśmy się przez ostatnie kilka lat i to dla nas naprawdę bardzo przydatne, by rywalizować z nimi, dostosowywać się do ich poziomu, co przyczyni się do ustabilizowania naszej formy. To dla nas ogromna szansa, by osiągnąć ten cel.

Powiedzieliście, że waszym celem na mistrzostwa jest awans do ćwierćfinałów. Jeśli w Danii zagracie tak, jak przeciwko Rosji, to możecie osiągnąć nawet więcej.

To prawda, lecz najpierw musimy wyjść z grupy. Jeśli w ćwierćfinałach zagramy tak, jak przeciwko Rosjanom, to być może sprawimy niespodziankę. Wiele zależy od nas, bo jeśli będziemy grać na tak wysokim poziomie, to możemy pokonać Włochów, Serbów czy inne tego typu teamy. Wszystko zależy od nas.

Jak zatem czujecie się przed czempionatem?

Do mistrzostw zostały około dwa tygodnie, a nas czeka jeszcze kilka meczów do rozegrania. Zmierzymy się choćby z Niemcami czy Francuzami. Myślę, że wszystko idzie po naszej myśli, choć tak jak powiedziałaś, wciąż w trakcie meczu przydarza nam się zbyt wiele wzlotów i upadków, wahań formy. Musimy tego unikać, inaczej nie osiągniemy swojego celu. Przed nami jeszcze długa droga, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Z roku na rok gracie coraz lepiej. Być może wpływ na to ma fakt, że coraz więcej z was gra w lidze włoskiej czy w klubach występujących w europejskich pucharach.

Tak, to zdecydowanie jest coś bardzo ważnego i przydatnego. Mamy całkiem młodą drużynę: nasz rozgrywający ma dwadzieścia jeden lat, na ławce jest kilku chłopaków w wieku dwudziestu dwóch, dwudziestu trzech lat i dla nich to dobre i istotne, by mogli zdobywać doświadczenie czy to we Włoszech, czy w Polsce, bo poziom rozgrywek w tych krajach jest o wiele wyższy niż w Holandii. My naprawdę potrzebujemy tego typu meczów, szans, by osiągnąć swój cel i dołączyć do czołówki najlepszych ekip w Europie i na świecie.

Jeśli mowa o Serie A, to ty przez długi czas grałeś w Andreoli Latina, którą teraz zmieniłeś na Bre Bankę Cuneo. Jakie są twoje oczekiwania odnośnie nowego sezonu?

Mam nadzieję, że w nowym klubie wygram o wiele więcej. Będziemy grać w Pucharze CEV i wierzę, że awansujemy do finałów tych rozgrywek i powalczymy o złoty medal. W Serie A są około dwa, trzy zespoły, które są naprawdę bardzo silne, mowa o Lube Macerata, Coprze Piacenza, ale myślę, że my do nich dołączymy. Mamy młody skład, ale damy z siebie wszystko i postaramy się powalczyć o medal.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved