Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: Chciałbym zagrać w mistrzostwach świata

Paweł Zagumny: Chciałbym zagrać w mistrzostwach świata

fot. archiwum

Wielokrotny reprezentant Polski, rozgrywający ZAKSY Paweł Zagumny jak na razie odpoczywa od występów w drużynie narodowej. - Nic za wszelką cenę - mówi o swoim ewentualnym powrocie do kadry biało-czerwonych.

Reprezentacja Polski po nieudanych igrzyskach olimpijskich w Londynie także ten sezon rozpoczęła nie najlepiej. – Na pewno koledzy nie byli w formie w czasie Ligi Światowej. Bardzo wiele w zespole zależy od dyspozycji Bartka Kurka, a on miał za sobą długą przerwę spowodowaną kontuzją i pierwszy sezon w Rosji, a to bardzo trudny teren – uważa rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

W ubiegły weekend biało-czerwoni wygrali Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, zapisując na swoim koncie wygrane z Holendrami i Niemcami oraz porażkę w meczu z Rosjanami. W drużynie Andrei Anastasiego nie obyło się w ostatnim czasie bez niespodzianek. Na mistrzostwa Europy nie pojedzie bowiem Zbigniew Bartman, a jego miejsce zajął Grzegorz Bociek.Ma potencjał. Zanim rywale go „rozpiszą” taktycznie, może już wygrać dla nas ze dwa mecze. A dwa mecze na mistrzostwach to już awans do kolejnej fazy – ocenił Paweł Zagumny.

Przed powołaniami Anastasiego dużo mówiło się o Wlazłym i Zagumnym w perspektywie ich powrotu do kadry narodowej. Tak się jednak nie stało, a rozgrywający cieszył się odpoczynkiem w przerwie międzysezonowej, natomiast teraz przygotowuje się w klubie do najbliższych rozgrywek PlusLigi. – Sądzę, że to była wspólna decyzja trenera i moja. Trenerowi pasowało, że nie będzie mnie w kadrze w tym roku. Rozmawialiśmy o tym – wyjaśnił w rozmowie z Dziennikiem Polska The Times zawodnik. – Na pewno chciałbym zagrać w mistrzostwach świata. Ale czasem tak jest, że głowa chce, ale ręce i nogi odmawiają posłuszeństwa. Nic za wszelką cenę – zapewniłWielokrotny reprezentant Polski nie chce mówić jak na razie o zakończeniu występów z orzełkiem na piersi. – Wszystko zależy od tego, jak będę się czuł. Jeśli uznam, że dam radę, postaram się powalczyć o powrót do kadry – przyznał w Dzienniku Polska The Times.

Rozmawiał: Robert Małolepszy, więcej w Dzienniku Polska The Times

źródło: inf. własna, polskatimes.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved