Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Pavla Vincourová: Sprawiłyśmy już dużą niespodziankę

Pavla Vincourová: Sprawiłyśmy już dużą niespodziankę

fot. FIVB

Po zakończonym turnieju w Schwerinie chyba najwięcej powodów do radości miały reprezentantki Czech, które dzięki wygranym z Polską i Bułgarią z 2. miejsca awansowały do kolejnej rundy. - To wspaniałe uczucie - przyznała Pavla Vincourová.

Po takim spotkaniu chyba ciężko opanować emocje. Zapewne odczuwacie ogromną radość i satysfakcję?

Pavla Vincourová: Oczywiście, że tak. Udało nam się wygrać z Bułgarkami i awansować do kolejnej rundy. Teraz jedziemy do Zurychu, gdzie czekają na nas kolejni rywale. To wspaniałe uczucie.

Niedzielny pojedynek był bardzo zacięty i wyrównany. Stoczyłyście naprawdę wielki bój, aby wywalczyć wspomniany przez ciebie awans.To było bardzo ciężkie spotkanie. Nie sposób było przewidzieć końcowego wyniku i tego, kto wygra, bo gra toczyła się punkt za punkt. Myślę, że to było bardzo ciekawe i zacięte spotkanie, które mogło podobać się kibicom. Cieszę się, że to my byłyśmy górą.

Za nami turniej grupowy w Schwerinie. Wasza gra niewątpliwie dla wielu jest sporym zaskoczeniem. Jak możesz ocenić wasz występ?

Myślę, że w tym turnieju sprawiłyśmy już dużą niespodziankę. Udało nam się pokonać wyżej notowane Polki, a dzisiaj Bułgarki. Wszyscy zakładali raczej, że poniesiemy tutaj porażkę i szybko wrócimy do domu, a tymczasem my zrobiłyśmy małe zamieszanie i sprawiłyśmy wielką niespodziankę.

Gdzieś w myślach pojawiają się już jakieś rozważania o kolejnych rywalach i o tym, jak trzeba z nimi zagrać, aby myśleć o wygranej?

Przed pojedynkiem z Bułgarkami oczywiście nie myślałyśmy o kolejnych rywalach, tylko skupiałyśmy się na aktualnym meczu. Teraz, kiedy udało nam się je pokonać, krótką chwilę poświęcimy na świętowanie sukcesu, ale potem od razu wracamy do turnieju i niewątpliwie musimy się skupić na kolejnej konfrontacji.

Teraz czeka was podróż do Zurychu, a następnie w ramach kolejnej niespodzianki wyjazd do Berlina?

Może, bardzo byśmy tego chciały (śmiech).

Patrząc jednak realnie – jaki cel stawiacie sobie w Zurychu? O co będziecie walczyć od wtorku w Szwajcarii?

Oczywiście w każdym spotkaniu będziemy walczyć o zwycięstwo, które pozwoli nam awansować dalej. Bardzo byśmy tego chciały, ale mamy świadomość, że teraz czekają nas spotkania z coraz lepszymi rywalkami. Może wygramy, może przegramy – to jest sport i tutaj wszystko może się zdarzyć. Wiele zależy jednak od nas samych i od naszej postawy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved