Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Noris Cabrera ostatnim wzmocnieniem Budowlanych Łódź

Noris Cabrera ostatnim wzmocnieniem Budowlanych Łódź

fot. archiwum

Już jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Noris Cabrera do sezonu przygotowuje się z drużyną Budowlanych Łódź, a klub jest mocno zainteresowany jej osobą. Teraz już wiadomo, że Kubanka na pewno zagra w nowym sezonie w łódzkiej drużynie.

Kubańska przyjmująca w minionym sezonie broniła barw mistrzyń Polski, Atomu Trefla Sopot. Pochodząca z Hawany siatkarka wcześniej występowała w zespole Baku-Azəryol, grającego w azerskiej Superlidze. W żadnym z tych klubów nie zagościła jednak na dłużej, w każdym z nich spędzając tylko jeden sezon. W zeszłym roku w Treflu dwudziestosiedmiolatka bardzo często musiała ustępować miejsca w „szóstce” rewelacyjnej Rachel Rourke albo Erice Coimbrze.

W sierpniu zawodniczka była bliska podpisania kontraktu z beniaminkiem rosyjskiej Superligi, Hara Morin Molodeczino, jednak po rozegranych dwóch sparingach w składzie tej drużyny, temat transferu Kubanki ucichł. Pod koniec tego samego miesiąca łódzkich kibiców na meczu kontrolnym z Fakiełem Nowyi Urengoj czekała niespodzianka. Noris Cabrera, doskonale znana przecież trenerowi Beef Master Budowlanych Łódź, Adamowi Grabowskiemu, znalazła się na testach w klubie i 28 sierpnia zagrała we wspomnianym sparingu w koszulce łódzkiej ekipy. W niedawno zakończonym turnieju towarzyskim w Belgii, na którym siatkarki Budowlanych zajęły trzecie miejsce, również znalazła swoje miejsce w składzie, potwierdzając, zdaniem władz klubu, swoje umiejętności.

Dzisiaj ogłoszona została decyzja o oficjalnym zakontraktowaniu kubańskiej przyjmującej. Kubanka jest trzecią, po Tabi Love i Oldze Trach, zagraniczną siatkarką, która wzmocni szeregi łodzianek. Noris Cabrera na swojej pozycji rywalizować będzie z Dorotą Ściurką, Natalią Nuszel i Martyną Grajber.źródło: budowlanilodz.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved