Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Możdżonek: Udało nam się zrealizować założenia taktyczne

Marcin Możdżonek: Udało nam się zrealizować założenia taktyczne

fot. Joanna Skólimowska

- Wynik był dla nas sprawą zdecydowanie drugorzędną. Najważniejsze jest to, że udało nam się zrealizować założenia taktyczne, trener sprawdził to, co miał sprawdzić i wszyscy jesteśmy zadowoleni - powiedział, po przegranej 1:3 z Rosją, Marcin Możdżonek.

Ostatnia konferencja prasowa XI Memoriału Wagnera należała do nietypowych. Już w piątek podano do informacji, że nie pojawi się na niej trener biało-czerwonych, który zaraz po meczu wyjechał do Warszawy, skąd udał się do Włoch, aby świętować 30. rocznicę ślubu. Okazało się, że szkoleniowiec sbornej, w ramach solidarności ze swoim kolegą po fachu, także zrezygnował z udziału w pomeczowym spotkaniu z dziennikarzami, tłumacząc, że skoro nie ma Anastasiego, to on też nie musi się pojawić. W takich okolicznościach głos zabrali kapitanowie obu drużyn.

Najpierw wypowiedział się Marcin Możdżonek.Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wygrać memoriał, chociaż tak jak podkreślałem wielokrotnie, wynik był dla nas sprawą zdecydowanie drugorzędną. Najważniejsze jest to, że udało nam się zrealizować wszystkie założenia taktyczne, trener sprawdził to, co miał sprawdzić i wszyscy jesteśmy z tego zadowoleni. Mieliśmy kawał dobrego grania i to jest dla nas najważniejsze – podsumował występ reprezentacji Polski w turnieju.

Co do dzisiejszego meczu, przegraliśmy zdecydowanie w polu zagrywki, w innych elementach zagraliśmy w miarę wyrównane spotkanie. Uważam, że jeżeli dołożylibyśmy lepszą zagrywkę, bardziej taktyczną, ale też mocniejszą, na pewno ten mecz miałby inny obraz – zauważył kapitan polskiej reprezentacji. – Mimo wszystko i tak jesteśmy zadowoleni, bo udaje nam się już zdecydowanie lepiej kontrolować te falowania, o których wcześniej mówiłem – zakończył.Bardziej oszczędny w słowach okazał się Siergiej Makarow.Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa. Myślę, że zaprezentowaliśmy dzisiaj dobrą siatkówkę. Szkoda, że Bartosz Kurek nie zagrał w dzisiejszym meczu, bo chcieliśmy sprawdzić, w jakiej jest formie i jak nam się gra przeciwko niemu jeszcze przed mistrzostwami Europy. Zdradził także, co w najbliższym czasie ma w planach rosyjska reprezentacja. – Czeka nas jeszcze parę towarzyskich spotkań przed ponownym przyjazdem do Polski, bo będziemy sparować ze Słowakami. Chcemy przygotować się do mistrzostw i to jest naszym głównym celem na chwilę obecną.

Kapitan sbornej pochwalił także organizatorów, którzy według niego zapewnili wysoki poziom turnieju we wszystkich aspektach. Dziękując za zaproszenie, wspomniał także o polskich kibicach, pięknej hali i mieście, które przypadło Rosjanom do gustu.

Uważam, że sędziowie popełnili błąd. Najpierw powinna pojawić się żółta, ostrzegawcza kartka. Spiridonow nie wytrzymał po prostu emocji i zachował się w taki, a nie inny sposób. Szkoda, że tak się stało, a my straciliśmy punkt – powiedział, zapytany o sytuację, w której znany z wybuchowych reakcji przyjmujący rosyjskiej reprezentacji otrzymał czerwoną kartkę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved