Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Bryda: Młodzieńcza fantazja może się okazać sojusznikiem

Katarzyna Bryda: Młodzieńcza fantazja może się okazać sojusznikiem

fot. archiwum

Pomimo młodego wieku Katarzyna Bryda będzie w tym sezonie jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek Sparty. Przyjmująca warszawskiego zespołu opowiada o meczu z Legionovią, swojej kontuzji i kompozycji zespołu.

Zacznijmy od zdrowia. Od początku turnieju grasz kontuzjowana, nowy fizjoterapeuta ma pełne ręce roboty. Co ci dolega?

Katarzyna Bryda: – Faktycznie, mam problemy z mięśniami czworogłowymi ud, które wynikły z przeciążeń podczas obozów przygotowawczych. „Maser” robi kawał dobrej roboty, ale mój powrót do pełnej dyspozycji potrwa jeszcze troszkę.

Zagrałyście dwa mecze, ale te spotkania się diametralnie różniły. Po południu na parkiet wybiegła drużyna wojowniczek – skąd wynikła ta zmiana?Myślę, że w dużym stopniu pomogła nam szczera rozmowa w szatni po pierwszym, fatalnym meczu. W spotkaniu z Legionovią postanowiłyśmy zostawić na parkiecie więcej zdrowia, walczyć o każdą piłkę i to właśnie dlatego ten mecz oglądało się zupełnie inaczej.

Na koniec krótkie pytanie o kompozycję zespołu. Pomimo młodego wieku jesteś jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek…

Faktycznie, mamy młody zespół. Trzeba jednak pamiętać, że nie zabraknie w nim takich ogniw jak Gosia Skorupa i Kasia Wysocka, które na pewno pomogą najmłodszym dziewczynom oraz mi rozwijać umiejętności, zarówno w aspektach zespołowych, jak i indywidualnych. Czasami ta młodzieńcza fantazja może się okazać niespodziewanym sojusznikiem (śmiech).

źródło: spartawarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved