Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Bełcik: Nowy sezon to nowa historia

Izabela Bełcik: Nowy sezon to nowa historia

fot. Cezary Makarewicz

Kibice żyją występami kadry w ME, a tymczasem w klubach ORLEN Ligi trwają przygotowania do nowego sezonu. - Chcemy oczywiście bić się o mistrzostwo i Puchar Polski i godnie reprezentować kraj w pucharach europejskich - zdradziła nam Izabela Bełcik.

Do startu rozgrywek pozostaje ponad miesiąc. Nie oznacza to jednak, że zawodniczki korzystają z urlopów. W większości klubów ruszyły przygotowania – podobnie jest w Sopocie. Na jakim jesteście etapie, co jeszcze przed wami?

Izabela Bełcik:Za nami już miesiąc treningów. Póki co jesteśmy na etapie siłowni ogólnej i treningów technicznych w hali. Rozegrałyśmy już parę sparingów, które mimo okrojonego składu naszej drużyny, miały za zadanie ułożyć nam współpracę przyjęcia, bloku i obrony. A co przed nami? Cały sezon (uśmiech). Po pierwsze na pewno czekamy na pozostałą część składu, z którą dokończymy ostatnią fazę przygotowań do sezonu.

Czy braki w zespole związane z powołaniem niektórych zawodniczek do reprezentacji narodowych utrudniają wam pracę przed sezonem?Trochę tak. Jest nas mało na treningu, przez co natężenie pracy nie rozkłada się na dwanaście zawodniczek tylko na sześć czy osiem. Krótko mówiąc, dostajemy nieźle w kość. Możemy potrenować za to bardzo indywidualnie, lecz cała trudność polega na tym, żeby potem wszystko zebrać w całość.

Można powiedzieć, że prawdziwe przygotowania rozpoczną się dopiero po zakończeniu mistrzostw Europy?

Nie nazwałabym tego w ten sposób. Po prostu kiedy dojedzie reszta zawodniczek, będziemy pracować już tylko nad zgraniem.

Przed sezonem ekipa z Sopotu przeszła spore przemeblowania, trzeba jednak przyznać, że chyba uda się utrzymać poziom ekipy? Na co twoim zdaniem stać wasz zespół w tym roku?

Mam nadzieję, że się uda (uśmiech). Chcemy oczywiście bić się o mistrzostwo i Puchar Polski i godnie reprezentować Polskę w pucharach europejskich.

„Bij mistrza” to hasło niewątpliwie będzie przyświecało wielu waszym rywalom. Łatwiej jest uciekać czy gonić – chodzi mi o to czy łatwiej jest walczyć o mistrzostwo czy może je bronić? Macie już doświadczenie w tej materii.

Nie zastanawiam się zbyt wiele nad tym. Nowy sezon to nowa historia i każdy klub otwiera czystą kartę do zapisania.

Ciężko pytać o cele na krajowym podwórku aktualnego mistrza kraju, chciałbym jednak dowiedzieć się, jakie cele będziecie sobie stawiać w pucharach – zarówno krajowym, gdzie od dwóch lat dochodzicie do ścisłego finału, niestety nie udaje wam się osiągnąć końcowego sukcesu, jak i w pucharach europejskich.

Jest to kolejny sezon, w którym będziemy walczyć o Puchar Polski i zrobimy wszystko, aby go zdobyć. Natomiast Liga Mistrzyń to najbardziej prestiżowy puchar w Europie, grają w nim najlepsze zespoły, które swoim budżetem często odbiegają od naszych klubów. Co za tym idzie – mają w swoich szeregach najlepsze zawodniczki ze świata. Jest niezwykle ciężko osiągnąć tam spektakularny sukces. My dołożymy wszelkich starań, by zaprezentować się dobrze. I każde zwycięstwo w Lidze Mistrzyń będziemy traktować jako nasz sukces.

Dla ciebie będzie to już kolejny sezon w barwach sopockiej ekipy. Chyba możesz przyznać, że zadomowiłaś się tutaj na dobre?

Zadomowiłam się tu w pełnym tego wyrażenia znaczeniu. Lubię Trójmiasto, dobrze się tu czuję.

To dla ciebie także kolejny sezon w ORLEN Lidze, na krajowym podwórku udało ci się osiągnąć praktycznie wszystko – nie miałaś pokusy spróbować swoich sił za granicą?

Nie zdobyłam jeszcze Pucharu Polski, więc nie zdobyłam wszystkiego (uśmiech). Pokusy były, ale jakoś zawsze moje losy toczyły się polskimi ścieżkami.

Czego możemy ci życzyć w tym sezonie? Jaki jest twój indywidualny cel na ten sezon?

Wszystkie cele opisałam powyżej. Oprócz tego życzyłabym sobie być w pełni zdrowa, aby je osiągnąć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved