Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Fabian Drzyzga: Znam swoje miejsce w szeregu

Fabian Drzyzga: Znam swoje miejsce w szeregu

fot. Joanna Skólimowska

- Jeśli przywieziemy z mistrzostw medal, nikt nie będzie pamiętać o tym, jak prezentowaliśmy się wcześniej - przyznał drugi rozgrywający reprezentacji Polski, Fabian Drzyzga. Polacy po wygraniu memoriału Huberta Wagnera zapowiadają walkę o medale.

Polacy, choć wymarzenie rozpoczęli XI Memoriał Huberta Wagnera, to zakończyli go w nie najlepszym stylu, ulegając w czterech setach podopiecznym Andrieja Woronkowa. Początkowo biało-czerwoni nie potrafili w większym stopniu nawiązać walki z rywalami i po niedługim czasie przegrywali już 0:2. Czego efektem był taki wynik? – Niczego nam nie zabrakło, po prostu Rosjanie zagrali kapitalnie w zagrywce. To był ich wielki atut, z którym my sobie nie umieliśmy poradzić – stwierdził po spotkaniu Fabian Drzyzga. Należy jednakże zauważyć, że gracze Andrei Anastasiego mieli swoje szanse na przedłużenie nadziei na wygraną, lecz szalę zwycięstwa potrafili przechylić na swoją stronę jedynie w trzeciej partii. Kluczowa była tu zagrywka. Polacy bowiem w końcu zaczęli dotrzymywać kroku rywalom w tym elemencie. – Nie utrzymaliśmy dobrej dyspozycji w zagrywce, w czwartym secie zaczęliśmy grać fatalnie, a Rosjanie „kopali" od początku, do samego końca. To wszystko – przyznał rozgrywający.

Mimo tej przegranej, dla Polaków był to udany turniej: po serii porażek przyszły długo oczekiwane zwycięstwa i przełamanie, a także końcowy triumf. – Wreszcie zaczęliśmy grać swoją siatkówkę. Zaczęliśmy też wygrywać, a to dla naszych głów najlepsze, co może być – mówił Drzyzga, jednocześnie dodając, że dla jego zespołu był to ostatni sprawdzian przed czempionatem Starego Kontynentu, który już za niespełna dwa tygodnie. – Jeśli przywieziemy z mistrzostw medal, nikt nie będzie pamiętać o tym, jak prezentowaliśmy się wcześniej. Postaramy się zrobić wszystko, żeby pojechać do Kopenhagi.

Jeżeli chodzi zaś o młodego zawodnika, to on sam nie otrzymuje zbyt wielu szans od włoskiego szkoleniowca na zaprezentowanie swoich umiejętności. – Znam swoje miejsce w szeregu. Jeśli trener będzie mnie potrzebować, to wejdę na boisko, a jeśli będzie inaczej, to trudno. Dla mnie nie ma problemu. Nie czuję, żeby w jakikolwiek sposób odbierało mi to pewność siebie – zakończył.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved