Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wytze Kooistra porozumiał się z Czarnymi Radom

Wytze Kooistra porozumiał się z Czarnymi Radom

fot. archiwum

Mający ponad 150 występów w reprezentacji Holandii Wytze Kooistra bronić będzie barw klubu Cerrad Czarni Radom. Rozmowy z doświadczonym zawodnikiem toczyły się od ponad tygodnia, a sfinalizowane zostały podczas Memoriału Huberta Wagnera w Płocku.

Przed dwoma laty do bełchatowskiej Skry został sprowadzony jako najlepszy środkowy ligi włoskiej, ale w nowym sezonie występować będzie na pozycji atakującego. Mający ponad 150 występów w reprezentacji Holandii Wytze Kooistra bronić będzie barw klubu Cerrad Czarni Radom. Rozmowy z doświadczonym zawodnikiem toczyły się od ponad tygodnia, a sfinalizowane zostały podczas Memoriału Huberta Wagnera w Płocku

Wytze Kooistra zakontraktowany został w miejsce Mariena Moreau, który przed kilkunastoma dniami nabawił się kontuzji barku. Holender ma 209 cm wzrostu i bogate doświadczenie międzynarodowe. Przez sześć lat występował w ekstraklasie włoskiej. Najpierw w Itasie Diatec Trentino, następnie w M. Roma Volley i Trenkwalder Modena. To właśnie z tego ostatniego klubu trafił do Skry Bełchatów.

Siatkarz znany jest głównie z występów na pozycji środkowego bloku. Jego pozyskanie do Czarnych jako atakującego tylko z pozoru może dziwić. – Wytze grał na tej pozycji w Modenie. Ma doświadczenie. Przypomnę, że w tegorocznej edycji Ligi Światowej również był atakującym reprezentacji Holandii. Prezentował przy tym bardzo stabilną dyspozycję – przekonuje Robert Prygiel.Szkoleniowiec zapewnia, że zarówno doświadczenie, jak i obycie zawodnika powinno być dodatkowym atutem. – Rozmawialiśmy na ten temat. Reprezentant Holandii wie, że w Radomiu posiadamy bardzo dobrze zapowiadających się atakujących młodego pokolenia. Dlatego nie jest wykluczone, że przy ich dobrej dyspozycji będzie grał na środku bloku – zdradza Robert Prygiel.

Holender z reprezentacją swojego kraju przygotowuje się do mistrzostw Europy. W Radomiu powinien stawić się w ostatnich dniach września.

źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved