Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Juraj Zaťko: Czuję dużą odpowiedzialność

Juraj Zaťko: Czuję dużą odpowiedzialność

fot. Ondrej Bobek/svf.sk

Niebawem spełni się marzenie nowego rozgrywającego AZS-u Politechnika Warszawska - Juraja Zaťko. Słowak zadebiutuje w rozgrywkach PlusLigi. - To dla mnie duża radość, ale i odpowiedzialność, ponieważ ostatni sezon był dla klubu udany - przyznał zawodnik.

Zaťko do Politechniki przeniósł się z niemieckiego VfB Friedrichshafen. Swoją siatkarską karierę rozpoczął zaś w swoim rodzinnym mieście – w klubie AŠK Inter Bratysława. – Miałem wtedy dziesięć lat – wspomina zawodnik, któremu świetnie udało się połączyć profesjonalne treningi i edukację. – Posiadam tytuł magistra zastosowania matematyki w ekonomii. Właśnie tym zajmowałbym się, gdybym nie grał w siatkówkę – przybliża swoją sylwetkę.

Co lubię? Spędzać czas z rodziną i moją dziewczyną. W wolnych chwilach oglądam programy telewizyjne w Internecie i korzystam ze Skype’a – kontynuuje. A dlaczego wybrał ofertę warszawskiego klubu? Jaki cel postawił przed sobą? Czy wierzy, że ze zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw Europy przywiezie medal? O tym wszystkim opowiada w wywiadzie udzielonym dla azspw.com.

Co przekonało cię do przyjęcia oferty Politechniki?Juraj Zaťko: – Kiedy otrzymałem propozycję gry w Politechnice, nie zastanawiałem się długo. Od razu ją przyjąłem, ponieważ po poprzednim sezonie za cel postawiłem sobie znalezienie klubu w Polsce. Chciałem grać w waszym kraju, bo PlusLiga jest bardzo silna i cieszy się dobrą sławą. Dodatkowo Politechnikę polecił mi mój reprezentacyjny kolega, a zarazem siatkarski wzór – Michał Masny.

Jakie nadzieje wiążesz z nadchodzącym sezonem?

Bardzo cieszę się z możliwości gry w Politechnice. Czuję też dużą odpowiedzialność, ponieważ ostatni sezon był dla klubu udany. Nie chciałbym zawieść kibiców i ludzi, którzy mi zaufali. Wierzę, że w nadchodzących rozgrywkach ligowych będziemy osiągać dobre wyniki.

Postawiłeś przed sobą konkretny cel. Jaki?

Moim głównym celem na nowy sezon ligowy będzie pomoc Politechnice w osiągnięciu sukcesu. Zrobię co w mojej mocy, żeby zadowolić fanów.

Choć nie grałeś jeszcze w PlusLidze, Polska nie jest ci obca. Z czym kojarzy ci się nasz kraj?

Polska jest krajem bardzo podobnym do mojej ojczyzny. Myślę, że mentalność, język i zwyczaje są zbliżone do słowackich. Przez kilka lat reprezentacyjnej kariery spotkałem wielu polskich zawodników i nasze relacje zawsze były przyjazne. Nigdy jednak nie byłem w Warszawie. Wasza stolica to duże miasto, zdecydowanie większe od tych, w których dotychczas mieszkałem. Jestem jej bardzo ciekaw. Zamierzam poznać wszystkie atrakcje.

Nie możesz trenować z kolegami z Politechniki, bo wraz ze swoją reprezentacją przygotowujesz się do mistrzostw Europy. Na co stać Słowaków?

Na poprzednich mistrzostwach Europy zajęliśmy piąte miejsce. Był to wielki sukces słowackiej siatkówki. Będę szczęśliwy, jeśli za kilkanaście dni uda nam się powtórzyć to osiągnięcie. Nie będzie to jednak łatwe, bo trafiliśmy do trudnej grupy i najpierw musimy z niej wyjść (Słowacja zagra z Polską, Francją i Turcją – przyp. red.).

*Rozmawiał Adrian Komorowski

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved