Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zbigniew Bartman: Bardzo lubię trudne wyzwania

Zbigniew Bartman: Bardzo lubię trudne wyzwania

fot. archiwum

Wielki nieobecny w polskiej reprezentacji, Zbigniew Bartman, już wczoraj pojawił się w Modenie i wraz z nowymi kolegami z zespołu przygotowywać się będzie do walki o scudetto. - Spodziewam się, że rozegramy fantastyczny sezon - mówi.

Zbigniew Bartman, który przed tygodniem opuścił zgrupowanie, nie tracił czasu i już wczoraj pojawił się we Włoszech, w swoim nowym klubie, Casa Modena. Tam zaś licznie powitali go włoscy dziennikarze. – Przede wszystkim dziękuję za powitanie. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być tutaj, grać w takiej drużynie jak Modena – nie krył radości polski atakujący, podkreślając, iż jego cele na przyszłość są bardzo ambitne. – Spodziewam się, że rozegramy fantastyczny sezon, z którego wszyscy będziemy usatysfakcjonowani. Czeka nas też wiele ciężkiej pracy, która pomoże nam się rozwinąć – tłumaczył. Jeśli zaś chodzi o niego samego, to przed nim nie lada wyzwanie, bowiem będzie musiał zastąpić świetnego Łotysza, Gundarsa Celitansa, dla którego ubiegły sezon był jednym z najlepszych w karierze. – Tak, wiem, ale ja bardzo lubię podejmować trudne wyzwania i je wygrywać. Mam nadzieję, że już niedługo kibice również będą zadowoleni z mojej gry i z tego, że tu trafiłem.

Podopieczni Angelo Lorenzettiego przygotowania do zbliżającego się sezonu rozpoczęli przed kilkoma tygodniami, lecz w ich szeregach wciąż brakuje wielu siatkarzy, którzy mają obowiązki reprezentacyjne. – To prawda, brakuje wielu zawodników, którzy przygotowują się do mistrzostw Europy – mówił Polak, dodatkowo charakteryzując swój nowy team. – My w drużynie mamy zarówno młodych graczy, jak i doświadczonych. Ci młodzi są bardzo utalentowani, a ci bardziej doświadczeni już trochę wygrali – tłumaczył, jednocześnie powstrzymując się od składania jakichkolwiek deklaracji na przyszłość. – Teraz jest jeszcze zbyt wcześnie, by cokolwiek przewidywać, by prognozować odnośnie ligi, ale pewne jest to, iż jesteśmy zespołem z charakterem, który lubi walczyć i nigdy się nie podda.

Zbigniew Bartman nie ukrywał, że to, iż trener Anastasi nie zdecydował się zabrać go na mistrzostwa Europy, może zaprocentować w nowej ekipie. – Z punktu widzenia naszego teamu i według mnie jest to bardzo dobre, gdyż będziemy mieć znacznie więcej czasu na lepsze poznanie się, ciężką pracę i odpowiednie przygotowanie się do rozgrywek – zakończył.*więcej na volleyball.it

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved