Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zatorski: Potrzebowaliśmy takiego przełamania

Paweł Zatorski: Potrzebowaliśmy takiego przełamania

fot. Joanna Skólimowska

Polacy w pierwszym dniu Memoriału Huberta Wagnera pokonali Holandię 3:1. - Potrzebowaliśmy takiego przełamania. Potrzebowaliśmy zwyczajnie dobrej gry, dobrego meczu, by uwierzyć w siebie - przyznał po spotkaniu Paweł Zatorski, libero polskiej reprezentacji.

Po zwycięstwie nad Holandią możemy mówić o pewnym przełamaniu po meczach z Serbią?

Paweł Zatorski: – Tak, można o tym mówić. My też czuliśmy, siedziało nam to w głowach, że potrzebowaliśmy takiego przełamania. Wcześniej nie czuliśmy się najlepiej, bo Serbia to rywal, z którym powinniśmy wygrać jakiekolwiek spotkanie spośród tych trzech wyjazdowych. Nie udało nam się jednak tego dokonać i potrzebowaliśmy zwyczajnie dobrej gry, dobrego meczu, żeby uwierzyć w siebie.

Trzeba też powiedzieć, że Holendrzy, oprócz pierwszego seta, pozwolili wam na bardzo wiele.– Tak, ale z drugiej strony można też powiedzieć, że to my im nie pozwoliliśmy na wiele. Ciężko mi tu oceniać jak wyglądał ten mecz z boku. To wy wszyscy, którzy go oglądaliście, widzieliście najlepiej. Ja się cieszę z tego, że wygraliśmy i że widać, iż te przygotowania do mistrzostw przynoszą efekty.

Patrząc z boku, to siedziała wam zagrywka i to ten element, w połączeniu z blokiem, zadecydował o wygranej.

– Bardzo się cieszymy, bo właściwie to od zagrywki zaczyna się gra. Zatem jeśli tak będzie dalej, to ja mam nadzieję, że będziemy pokonywać kolejnych rywali.

Memoriał jest dla was turniejem stricte przygotowawczym do mistrzostw czy macie jakieś inne, dodatkowe cele?

– Nie, tutaj szykujemy się cały czas głównie pod mistrzostwa. Cały tydzień trenowaliśmy bardzo ciężko i intensywnie po dwa razy dziennie i tak naprawdę nie zwracaliśmy uwagi na to, jakie konkretnie wyniki osiągniemy na tym turnieju. Oczywiście, z całym szacunkiem dla organizatorów, ale przed nami wielka impreza i cieszymy się, że mimo tych ciężkich treningów, nawiązaliśmy walkę i zwyciężyliśmy.

Czyli wasze myśli skupiają się już jedynie na mistrzostwach Europy?

– Nie da się o tym nie myśleć. To bardzo mocno siedzi nam w głowie i mam nadzieję, że będzie nas tylko motywowało, a w niczym nie przeszkadzało. Jedziemy tam walczyć i nie myślimy o presji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved