Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kinga Kasprzak: Za dużo błędów, to było kluczowe

Kinga Kasprzak: Za dużo błędów, to było kluczowe

fot. archiwum

- Zabrakło nam trochę do wygrania meczu z Czechami. Przegrałyśmy 2:3, ten mecz zapowiadał się na ostrą walkę, Czeszki od początku postawiły poprzeczkę wysoko. My popełniłyśmy za dużo własnych błędów - mówiła po meczu z Czeszkami Kinga Kasprzak.

Polki przegrały na inaugurację mistrzostw Europy 2:3 z reprezentacją Czech. – Jak na spotkanie z tak grającymi Czeszkami to liczba naszych błędów była zbyt duża, to było kluczowe. Tak się tylko wydawało, że przejedziemy po Czeszkach jak walec, ale to jest bardzo dobry zespół, co udowodniły na parkiecie. Nie spuszczamy głów, nie takie rzeczy się działy już w turnieju. Przegrywało się z teoretycznie słabszymi, wygrywało z kolei z mocniejszymi. Będziemy walczyć z całych sił z Bułgarią i Serbią, damy z siebie wszystko – zapowiada Kinga Kasprzak.

Jeśli nie wygramy z Bułgarią, to nie będzie nawet nóż na gardle, ale topór nad naszymi głowami w meczu z Serbią. Trzeba wyciągnąć wnioski po pierwszym meczu, spojrzeć z boku, bo na gorąco ciężko to przeanalizować. Popełniamy niefrasobliwe błędy, często w kluczowych momentach, gdy trzeba zachować zimną głowę. Brakuje takiej dokładności w grze. Na pewno nie wpływa na nas to, że jesteśmy młode czy niedoświadczone. Musimy się wziąć w garść i pokazać na co nas stać, bo potrafimy wiele i każda z nas ma ogromny potencjał. Trzeba to przełożyć na to, co jest na boisku – przyznała reprezentantka Polski.

Więcej w serwisie eurosport.onet.plźródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved