Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Jochen Schöps: Rosjanie potrafili znaleźć lepsze rozwiązania

Jochen Schöps: Rosjanie potrafili znaleźć lepsze rozwiązania

fot. archiwum

- Rosjanie świetnie zagrali relacją blok - obrona. Potrafili znaleźć wiele rozwiązań, lepszych rozwiązań, nam natomiast się to nie udawało - powiedział po drugim meczu pierwszego dnia memoriału Wagnera Jochen Schöps. Niemcy przegrali to spotkanie 0:3.

Rosjanie bardzo dobrze rozpoczęli zmagania w ramach XI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W swoim pierwszym meczu rozgromili reprezentację Niemiec 3:0. Nasi zachodni sąsiedzi skuteczny opór stawili tylko w ostatniej partii.

Podczas konferencji prasowej tryumfatorzy spotkania podsumowali je krótko i zwięźle. W zastępstwie kapitana Rosji pojawił się Nikołaj Pawłow. – Dzisiaj zaczęliśmy turniej, cieszymy się, że to był zwycięski mecz, na dodatek wygrany 3:0 – powiedział.

– Myślę, że dzisiaj drużyna niemiecka nie zagrała w swoim optymalnym składzie, to pewnie był pewien rodzaj testu. Bronili się tak naprawdę tylko w trzeciej partii – stwierdził szkoleniowiec Sbornej. – W niemieckiej drużynie występuje wielu znakomitych graczy, myślę, że zobaczymy to już w meczu przeciwko Polsce oraz na mistrzostwach Europy – podsumował Woronkow.Jochen Schöps pogratulował przeciwnikom. Wskazał na największą różnicę w grze obu drużyn. – Rosjanie świetnie zagrali relacją blok – obrona. Potrafili znaleźć wiele rozwiązań, lepszych rozwiązań, nam natomiast się to nie udawało – skwitował.

Vital Heynen rozpoczął od ciekawego spostrzeżenia. – Siatkówka rozpoczyna się od serwisu, więc jeśli zagrywasz siedemdziesiąt trzy razy i popełniasz tylko pięć błędów, posyłając jednocześnie dziewięć asów, to jest to coś niesamowitego. Tak dobra gra przeciwników w tym elemencie sprawiła nam wiele trudności. Podkreślił także, że dla tych, którzy go znają, roszady w wyjściowym składzie nie powinny być zaskoczeniem. – Mam dwunastu świetnych graczy. W Lidze Światowej graliśmy dwunastką, teraz też ten system pozostanie. Czasami rzeczywiście nie grają najlepiej, ale ja też czasami nie jestem najlepszym trenerem (śmiech) – zakończył.

Drugiego dnia memoriału na Rosjan czekają Holendrzy, zaś nasi zachodni sąsiedzi zmierzą się z reprezentacją Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved