Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Aneta Havlickova: Cały zespół pracuje, bym ja mogła zdobywać punkty

Aneta Havlickova: Cały zespół pracuje, bym ja mogła zdobywać punkty

fot. archiwum

Czeszki, tocząc wyrównaną walkę w meczu z Serbią, musiały uznać wyższość rywalek w końcówkach setów. - Naszym głównym problemem są błędy popełniane w ważnych momentach - podsumowała liderka czeskiej reprezentacji, Aneta Havlickova.

W jaki sposób mogłabyś podsumować spotkanie przeciwko Serbkom? Walczyłyście dzielnie, a kwestia niektórych setów rozstrzygnęła się dopiero w końcówce.

Aneta Havlickova:Patrząc z perspektywy czasu na całe spotkanie, zagrałyśmy dobry mecz, ale w najważniejszych momentach popełniłyśmy błędy, które zadecydowały o niekorzystnym wyniku poszczególnych setów, a w konsekwencji zaważyły na całym meczu. Tutaj upatrywałabym przede wszystkim przyczyny przegrania tego spotkania.

Wspomniałaś o popełnianych błędach, a czy w strefie mentalnej wczorajsze zwycięstwo nie umocniło was trochę i nie dodało skrzydeł przed dzisiejszym spotkaniem?Nie sądzę, by przyczyna porażki leżała w strefie mentalnej. Tak, wczorajsze zwycięstwo na pewno nas umocniło, ale to był również bardzo ciężki mecz, w który musiałyśmy zainwestować sporo zdrowia i energii. Ale w tym turnieju musimy grać każdy pojedynek na swoim maksimum. Tak jak powiedziałam wcześniej, w naszym zespole głównym problemem są błędy popełnianie w końcówkach setów, w ważnych momentach. Jeśli uda nam się to wyeliminować, będziemy zdecydowanie skuteczniejsze.

Nie masz wrażenia, że czasami wasze pojedynki to przysłowiowy „one woman show”? Aneta Havlickova kontra reszta świata. Wczorajsza wygrana z Polską i 32 punkty na twoim koncie muszą robić wrażenie…

Absolutnie nie jest to zasługa jednej zawodniczki, siatkówka nie jest zespołem indywidualności, ale sportem, w którym liczy się grupa. Każda z dziewczyn, począwszy od przyjęcia, rozegrania, na ataku skończywszy, ma taki sam udział w zdobywaniu punktów. Oczywiście, można powiedzieć, że jestem swego rodzaju „egzekutorem” i zdobywam punkty, ale cały zespół pracuje na to, żebym mogła te punkty zdobyć.

Macie na swoim koncie zwycięstwo z Polską, teraz porażkę z reprezentacją Serbii. Czego możemy spodziewać się zatem po jutrzejszym meczu z Bułgarią?

To bardzo ważny mecz, bo będziemy grały o drugie zwycięstwo w fazie grupowej. Podobnie Bułgarki, po wygranej nad Serbią, będą próbowały wygrać każde kolejne spotkanie. Nasz plan na dzisiaj to zrelaksować się po spotkaniu z Serbią, odpocząć i wyrzucić przegraną z głowy. A jutro z Bułgarkami każdy scenariusz jest prawdopodobny.

W Schwerin dla Strefy Siatkówki rozmawiał Rafał Wolf

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved