Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Serbki ponownie celują w złote medale mistrzostw Europy

Serbki ponownie celują w złote medale mistrzostw Europy

fot. CEV

Grupowe rywalki Polek, reprezentantki Serbii, nie ukrywają, że chcą obronić tytuł sprzed dwóch lat. - Mamy jasno określony cel i chcemy zaprezentować się tak, jak podczas ostatnich rozgrywek o mistrzostwo Europy - zapowiedziała Briżitka Molnar.

Po zdobyciu mistrzostwa Europy w 2011 roku kolejny sezon reprezentacyjny okazał się dla Serbek kompletnie nieudany. Po zajęciu odległego, 11. miejsca w World Grand Prix 2012 kadra Zorana Terzicia zaliczyła kolejną wpadkę – ostatnie miejsce na turnieju olimpijskim w Londynie. Pięć porażek, brak zdobyczy punktowej i tylko dwa ugrane sety – taki obrazek nie napawał optymizmem. Po słabym występie na igrzyskach w Londynie zespół narodowy Serbii się odrodził. Dobrym prognostykiem przed mistrzostwami Europy były wyniki osiągane w tegorocznej edycji Grand Prix. Zawodniczki z południa Europy awansowały do turnieju finałowego w Sapporo, a tam odniosły trzy zwycięstwa i uplasowały się na najniższym stopniu podium. Brązowy medal tej imprezy sprawił, iż Serbki są typowane jako jedne z faworytek do złotych krążków mistrzostw Europy. – Mamy jasno określony cel i chcemy zaprezentować się tak, jak podczas ostatnich rozgrywek o mistrzostwo Europy – powiedziała Briżitka Molnar.Polki nie zaprezentowały się rewelacyjnie podczas World Grand Prix, ale według mnie niewiele brakuje tej drużynie, by polepszyć jakość gry i spisywać się lepiej na boisku – dodała nowa siatkarka sopockiego Atomu Trefla.

Problemem dla siatkarek Terzicia może okazać się krótki czas na aklimatyzację w Europie. Reprezentantki Serbii 1 września zakończyły walkę o medale WGP w Japonii, a już 6 września czeka ich pierwszy pojedynek w czempionacie Starego Kontynentu. – Nic nie można na to poradzić, ale nie ma się też co rozwodzić. Dla nas, sportowców, taki system gier to coś normalnego i coś, do czego musieliśmy przywyknąć. Praktycznie co roku takie fizyczne obciążenie się powtarza, więc jest to swoista rutyna. Dlatego myślę, że nie wpłynie to ani na formę mojej drużyny, ani też na moją osobiście zarówno podczas mistrzostw Europy, jak i później w Treflu – wyjaśniła Serbka.

O miejsce w składzie swojego zespołu narodowego Molnar musiała walczyć jak lwica. Trener Zoran Terzić niemal na każdej pozycji ma kłopoty bogactwa. Doskonałe występy w cyklu World Grand Prix potwierdziły, że Briżitka Molnar zasługuje na miejsce w kadrze także podczas mistrzostw Europy. – To był dobry czas, ale mimo wszystko myślę, że zawsze można zagrać jeszcze lepiej. Jestem zadowolona z tego, co pokazałam do tej pory, ale nie przestaję pracować nad swoją grą – zakończyła przyjmująca.źródło: atomtrefl.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved