Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Robert Karlik: To jest tylko i aż sport

Robert Karlik: To jest tylko i aż sport

fot. archiwum

- Jesteśmy na takim etapie, że interesują nas tylko najwyższe cele - mówi otwarcie dyrektor sportowy Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, Robert Karlik, który na łamach klubowej strony internetowej wypowiedział się m.in. na temat amerykańskiego tournée.

Z wysokości trybun obserwował pan mecz z Fakiełem Nowyj Uregnoj. Jak pan oceni grę zespołu?

Robert Karlik: Przede wszystkim patrzyłem, jak zachowują się i jak grają zawodniczki, które dołączyły do naszej drużyny. Po dwóch tygodniach treningu w trudnych warunkach, kiedy nie mogliśmy wejść do hali w związku z renowacją parkietu, wyglądało na to, że jest bardzo dobrze. To jest dobry prognostyk na przyszłość. Jest nad czym pracować, myślę, że sztab szkoleniowy wyciąga wnioski z każdej gry. Więcej będziemy wiedzieć po powrocie ze Stanów Zjednoczonych.

Ten wyjazd do USA jest nietypową formą przygotowań do sezonu, bo jako pierwsza drużyna w ORLEN Lidze Tauron MKS pojechał na tournée. Oprócz kolejnej fazy treningów jest to również niejako forma promocji klubu.Oczywiście, że tak. Gramy w miejscach, gdzie jest najwięcej Polonii, a na trybunach pojawia się wielu kibiców. A my promujemy nasz klub, nasze miasto Dąbrowę Górniczą i sponsora Tauron Polska Energia. Jest to dla nas dobry wyjazd, ponieważ nigdzie indziej w Europie nie mogliśmy znaleźć tak szerokiej oferty sparingowej w tak krótkim czasie. Co prawda mecze są przeplatane dość długimi podróżami, ale gry jest bardzo dużo, w Polsce nie bylibyśmy w stanie rozegrać tylu sparingów. Poza tym gramy z drużynami klasowymi, które występują na co dzień w lidze uniwersyteckiej NCAA, ale prezentują poziom adekwatny do tego z naszej ekstraklasy.

Siatkówka w Dąbrowie Górniczej to nie tylko seniorska drużyna, ale również młodzieżowa. Z pierwszym zespołem trenuje Bożena Wylężek, która od pierwszego sparingu z reprezentacją Białorusi prezentuje się bardzo dobrze w starciu z rywalkami. W najbliższym sezonie w II lidze będzie występowała rezerwowa drużyna. Rozwija się więc nie tylko pierwszy zespół, ale przede wszystkim jego zaplecze, w klubie trenuje bowiem wiele utalentowanych młodych siatkarek.

Od dawna wiemy to, że pierwsza drużyna bez zaplecza tak naprawdę nie istnieje albo będzie istnieć na krótką metę. Zawsze szkolenie młodzieży było dla nas priorytetem. W tym roku może nie osiągnięto spektakularnych sukcesów, ale trzeba podkreślić, że we wszystkich kategoriach młodzieżowych byliśmy w finałach mistrzostw Polski. Od zbliżającego się sezonu chcieliśmy stworzyć taką ofertę przejściową dla zawodniczek, które kończą wiek juniorski i jeszcze są zbyt słabe fizycznie, by dołączyć do treningów z pierwszą drużyną. Z tych najzdolniejszych będziemy tworzyć zespół, który będzie występował w II lidze. Myślimy, że to jest ten poziom rozgrywek, na którym te siatkarki mogą grać i doskonalić swoje umiejętności. Po roku, dwóch te najlepsze będą mogły dołączyć do pierwszej drużyny i w taki naturalny sposób będą wzmacniać ten zespół. Tak jak chociażby Bożena Wylężek, która w sparingu z kadrą narodową Białorusi miała najlepsze statystyki – 67% skuteczności w ataku, skończyła cztery na sześć piłek i zaliczyła dwa punktowe bloki, więc zaprezentowała się bardzo przyzwoicie. Zresztą wszystkie doświadczone siatkarki mocno ją wspierają, po każdym zdobytym przez nią punkcie słychać głośne oklaski i okrzyki. Miło to obserwować.

W najbliższym sezonie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza czeka walka o najwyższe cele – pierwszy w historii klubu tytuł mistrzyń Polski, wywalczenie Pucharu Polski po raz trzeci z rzędu i zawojowanie europejskich pucharów.

Jesteśmy na takim etapie, że interesują nas tylko najwyższe cele. Jak to będzie w praktyce, to się okaże, bo to jest tylko i aż sport. Chcemy grać o medale, chcemy powtórzyć sukces i ponownie zdobyć Puchar Polski. Zobaczymy, jak wypadnie pierwszy mecz z Atomem Treflem o Superpuchar. Przed nami wszystko, co najlepsze. Wszyscy się zbroją, niestety albo i stety, bo dzięki temu liga będzie jeszcze ciekawsza, jest wiele drużyn, które będą realnym zagrożeniem, w naszej lidze pojawiło się wiele świetnych siatkarek, więc większość zespołów w nadchodzącym sezonie będzie bardzo mocna.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved