Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Hain: Olsztyn to dobre miejsce do grania

Piotr Hain: Olsztyn to dobre miejsce do grania

fot. Cezary Makarewicz

W cieniu rozgrywek reprezentacyjnych swoje przygotowania do sezonu ligowego kontynuują gracze AZS-u Olsztyn. - Zespoły, które mają mieszankę rutyny z młodością, pokazywały, że to fajnie wypala - powiedział o kadrze AZS-u na nowy sezon Piotr Hain.

Za wami kolejny już trening, kolejny tydzień pracy przed sezonem PlusLigi. Na jakim etapie jest wasza forma?

Piotr Hain:Na pewno nie mamy jeszcze formy na ligę. Powoli zaczynamy schodzić z obciążeń, więc pojawiła się taka świeżość. Na pewno jesteśmy na dobrej drodze do tego, żeby zadowolić kibiców naszą postawą.

W zespole pojawiło się kilka nowych twarzy. Przyjęliście ich jakoś specjalnie?

Zaaklimatyzowali się bez problemu! Zresztą znaliśmy się już wcześniej – że tak powiem – z boiska, korespondencyjnie (śmiech). To nie były jakieś obce twarze. Atmosfera jest świetna, a nowi zawodnicy są jak najbardziej w porządku. Naprawdę, wszystko jest na dobrej drodze do tego, aby AZS osiągnął dobry wynik w tym sezonie.

To jaki widzisz potencjał w tym zespole?

Trenujemy naprawdę solidnie i wygląda to bardzo dobrze. Jesteśmy taką mieszanką doświadczenia, w postaci Maćka Dobrowolskiego czy Grześka Szymańskiego i Piotra Łuki, oraz młodości. Zespoły, które mają taką mieszankę – rutyny z młodością – pokazywały, że to fajnie wypala. Mam nadzieję, że będziemy potwierdzali tę regułę i że naprawdę wypalimy.

To już twój czwarty sezon w barwach Indykpolu AZS Olsztyn.

Cieszę się, że jestem tutaj w Olsztynie tyle lat. Dobrze mi tutaj i cieszę się, że klimat siatkówki w Olsztynie jest jaki jest. To dobre miejsce do grania. Cały czas się rozwijam i to jest najważniejsze.

Przez te wszystkie lata miałeś możliwość trenowania pod okiem różnych trenerów. Mariusz Sordyl, Gheorghe Cretu, Tomaso Totolo, Radosław Panas, teraz Krzysztof Stelmach… Z którymś z nich chciałbyś się jeszcze spotkać?

Na pewno każdemu coś zawdzięczam, każdemu jestem wdzięczny za to, czego się nauczyłem. Każdy miał coś innego do przekazania, od każdego dostałem coś, z czego mogę korzystać. Staram się z każdym trenerem mieć dobry kontakt i to mi się udaje. Gdyby kiedykolwiek przydarzyła się okazja współpracowania z którymkolwiek z trenerów, z którym pracowałem, to myślę, że byłoby to fajne doświadczenie.

To jakie nadzieje wiążesz z nowym trenerem Krzysztofem Stelmachem?

Chyba jak każdy zawodnik – żadna tam Ameryka – żeby nauczył mnie jak najwięcej. Widzę, że ta współpraca na linii ja-trener układa się bardzo dobrze. Nic, tylko pracować, bo wszystko jest na jak najlepszej drodze.

Zmieniając nieco temat, pewnie wiele osób już ci gratulowało zdobycia srebrnego medalu na uniwersjadzie. W Kazaniu trafiłeś jednak do szpitala z podejrzeniem zakażenia salmonellą. Na całe szczęście wróciłeś zdrowy i zagrałeś nawet w kilku spotkaniach. Gdybając – myślisz, że gdyby nie choroba, to na twojej szyi wisiałby medal ze złotego kruszcu?

(śmiech) Nie, nie uważam tak, bo gram na środku i nazywam się Hain, a nie Bociek. Ode mnie nie zależy wiele w zespole. Mówiąc o środkowych, to nie jesteśmy zawodnikami, którzy są w stanie przeważyć szalę zwycięstwa na jedną albo drugą stronę. Sądzę, że nie miało to znaczenia. Stało się, co się stało, widocznie tak miało być. Karol Kłos i Maciej Zajder zagrali naprawdę świetne zawody.

Trener Anastasi po zakończeniu poprzedniego sezonu powołał cię do szerokiej kadry reprezentacji Polski. Jak wrażenia ze zgrupowania?

Super, jak to na kadrze. Człowiek zawsze o tym marzy, aby dostać się do reprezentacji i potrenować z tymi najlepszymi zawodnikami w Polsce. Wtedy uczę się bardzo szybko i łapię pewne rzeczy. Fajnie jest się spotkać z taką myślą szkoleniową jak trenera Anastasiego. Od niego można wiele się nauczyć i to doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.

* z Piotrem Hainem rozmawiał Mariusz Kraszewski (indykpolazs.pl)

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved