Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Międzynarodowy turniej w Nidzicy

Międzynarodowy turniej w Nidzicy

fot. archiwum

W dniach 20-21 września w Nidzicy Indykpol AZS Olsztyn będzie organizatorem turnieju, w którym udział weźmie mistrz Niemiec - Berlin Recycling Volleys oraz drużyny PlusLigi - Effector Kielce oraz Lotos Trefl Gdańsk.

Kiedy w Polsce i Danii będą startowały mistrzostwa Europy, w Nidzicy również nie zabraknie siatkarskiego święta. Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej organizowany jest przez Indykpol AZS Olsztyn, Zespół Obsługi Oświaty i Sportu w Nidzicy oraz miasto Nidzica.

W turnieju udział wezmą cztery drużyny – mistrz Niemiec Berlin Recycling Volleys oraz Effector Kielce, Lotos Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn.

Berlin Recycling Volleys to pięciokrotny mistrz i trzykrotny zdobywca Pucharu Niemiec. Drużyna prowadzona przez jednego z najlepszych australijskich szkoleniowców – Marka Lebedewa, ostatnie dwa lata królowała na niemieckich parkietach, zdobywając mistrzowskie tytuły. Warto przypomnieć, że Mark Lebedew dobrze zna Polskę, ponieważ swego czasu był asystentem Roberto Santilliego w Jastrzębskim Węglu.

W swoim składzie Berlin Recycling Volleys ma aż ośmiu obcokrajowców, w tym dwóch siatkarzy, których polscy kibice znają z plusligowych boisk. To Srećko Lisinac – reprezentacyjny środkowy Serbii, który w 2012 roku podpisał czteroletni kontrakt z PGE Skrą Bełchatów i w minionym sezonie grał na wypożyczeniu w AZS-ie Częstochowa, a teraz właśnie w Berlin Recycling Volleys. Drugi zawodnik, znany nieco starszym kibicom, to słowacki środkowy Tomas Kmet, który przez trzy lata występował w Polsce. W sezonie 2003/2004 w Gwardii Wrocław, a w latach 2004-2006 w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

W Berlin Recycling Volleys gra również mistrz olimpijski z 2008 roku – Amerykanin Scott Touzinsky, który na swoim koncie ma również złoty medal Ligi Światowej. Ponadto grę niemieckiej drużyny prowadzi Kawika Shoji – rozgrywający reprezentacji Stanów Zjednoczonych. A wśród niemieckich graczy jest między innymi Robert Kromm – przyjmujący, który przez sześć lat grał we włoskiej Serie A.

Kto jeszcze potwierdził udział? Poza oczywiście Indykpolem AZS Olsztyn w turnieju zagra Effector Kielce i Lotos Trefl Gdańsk – plusligowe drużyny, które przygotowują się do startu nowego sezonu PlusLigi 2013/2014. Będzie to niezwykła okazja do obejrzenia w akcji nowych zawodników ściągniętych w przerwie między rozgrywkami. W byłym zespole Grzegorza Pająka – Effectorze Kielce – będzie można zobaczyć znanego z gry w Olsztynie Piotra Lipińskiego czy dwóch dobrych znajomych Pablo Bengolei z argentyńskich boisk – Bruno Romanuttiego i Cristiana Poglajena.

Z Lotosem Treflem Gdańsk do Nidzicy przyjadą świeżo upieczeni srebrni medaliści uniwersjady w Kazaniu, którzy zdobywali ten medal razem z Piotrem Hainem. A są to: Grzegorz Łomacz, Maciej Zajder, Krzysztof Wierzbowski i Wojciech Żaliński. Nie zapominając, że trenerem reprezentacji Polski na uniwersjadzie był Radosław Panas – były już trener Indykpolu AZS, a obecnie szkoleniowiec właśnie Lotosu Trefla Gdańsk.

Program turnieju:

Piątek, 20 września 2013 r.
godz. 16.00: Berlin Recycling Volleys – Lotos Trefl Gdańsk
godz. 18.30: Indykpol AZS Olsztyn – Effector Kielce

Sobota, 21 września 2013 r.
godz. 15.00: mecz o III miejsce
godz. 17.30: finał

*Autorką tekstu jest Marta Panasiuk

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved