Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Marcello Abbondanza: Nasza grupa jest bardzo silna

Marcello Abbondanza: Nasza grupa jest bardzo silna

fot. archiwum

W przeddzień inauguracji mistrzostw Europy kobiet trenerzy zespołów z "polskiej" grupy spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej w hotelu NH w Schwerin. - Jest wielu kandydatów do złotego medalu - przyznał trener Bułgarek, Marcello Abbondanza.

Zespoły grupy D, wśród których jest także reprezentacja Polski, swoje mecze będą rozgrywały w niemieckim Schwerin. Obok Polek do tej grupy trafiły także zespoły Serbii, Bułgarii i Czech. Jako faworyta pojedynków w Schwerin zgodnie uznano kadrę Serbii. – Mieliśmy wzloty i upadki w czasie przygotowań do mistrzostw Europy. Nasza gra w World Grand Prix wyglądała różnie. Wygraliśmy 2 mecze, 7 przegraliśmy. Jednak myślę, że jesteśmy gotowi do kolejnego turnieju. Uważam, że najlepszą drużyną w naszej grupie jest Serbia – wypowiedział się Piotr Makowski.

W tym samym tonie co opiekun biało-czerwonych wypowiedział się Marcello Abbondanza, szkoleniowiec kadry Bułgarii. Według włoskiego trenera to obrończynie tytułu są murowanymi faworytkami do zajęcia pierwszego miejsca w grupie. – Mój zespół jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Nasza grupa jest bardzo silna na czele z Serbią. Jednak jest wiele kandydatów do złotego medalu, jak: Włochy, Turcja, Rosja czy Niemcy – przyznał Abbondanza.

Opiekun złotych medalistek Euro 2011 i brązowych medalistek niedawno zakończonego turnieju World Grand Prix, Zoran Terzić, zwrócił uwagę na fakt, iż jego podopieczne nie miały dużo czasu na przygotowania do mistrzostw Europy ze względu na udział w fazie finałowej WGP. – Jestem zadowolony z przygotowań mojego zespołu do ME, chociaż nie mieliśmy wystarczająco dużo czasu z powodu turnieju finałowego w World Grand Prix w Japonii – skwitował Terzić.Drugim z Włochów opiekujących się zespołem z grupy D jest Carlo Parisi, selekcjoner reprezentacji Czech. Trener Unendo Yamamay Busto Arsizio zapewnił, że wierzy w swój zespół i jasno nakreślił cel dla swoich podopiecznych – awans do kolejnej rundy zmagań. – Mamy młody zespół i mecze w grupie nie będą dla nas łatwe. Jednak wierzę w swój zespół. Naszym celem jest awans do kolejnego etapu.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved