Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Gwardziści zaczynają sparingi

Gwardziści zaczynają sparingi

fot. archiwum

Kolejny tydzień przygotowań za siatkarzami Gwardii Wrocław. Dolnoślązacy dostali wolne w weekend, ale od poniedziałku ponownie wracają na siatkarskie boiska. Gwardia ma także nowego kapitana, którym został Rafał Jarząbski.

Trener Piotr Lebioda ostatnio nie mógł się pochwalić pod względem ilości sparingów, jakie w planach mieli jego podopieczni. Teraz wygląda na to, że sytuacja jest już dużo lepsza. – I my cieszymy się z tego powodu. Dokładnie 10 września jedziemy do Nysy rozegrać mecz sparingowy. Zobaczmy, jak będziemy się prezentować na tle pierwszoligowego rywala. Nie ukrywam, że chcielibyśmy ich zaprosić na ewentualny rewanż do Wrocławia – powiedział szkoleniowiec Gwardii. To jednak nie koniec, jeśli chodzi o sparingi. Kolejne odbędą się 17 bądź 18 września, kiedy Gwardia ma zmierzyć się z KS-em Milicz. Następnie 19 lub 20 września pojedynek z AZS-em Politechniką Opolską w hali przy Krupniczej we Wrocławiu. – I na koniec, na tydzień przed ligą, jedziemy do Opola na rewanż. Później pozostanie już tylko czekać na inaugurację w Bielawie – zdradził trener Lebioda.

Poza sparingami gwardziści rozgrywają również mecze… między sobą. – To też jest ważny element, nie mam co do tego wątpliwości. Już dzisiaj zagramy pierwszy taki pojedynek, w poniedziałek dojdzie do rewanżu. Umowna pierwsza „szóstka” zmierzy się z drugą. Walki z pewnością nie zabraknie, bo każdy z chłopców jest ambitny i gotowy do walki – przyznał opiekun gwardzistów. Trener wrocławskiej drużyny odniósł się również do faktu zmniejszenia ligowej grupy z dziewięciu do ośmiu zespołów. – Przyznam szczerze, że trochę żałuję braku Juvenii Głuchołazy. W poprzednim sezonie zrobili nam dużo problemów na boisku, dodatkowym smaczkiem był pojedynek Olejniczak – Gwardia. Chcieliśmy się teraz z nimi zmierzyć i udowodnić, że potrafimy grać w siatkówkę. Niestety, przynajmniej na razie, nie ma takiej możliwości – skwitował z przymrużeniem oka trener Gwardii.

Na pytanie o nowego kapitana, którym został Rafał Jarząbski, trener Lebioda odpowiedział krótko. – Wybór należał przede wszystkim do chłopaków, ja tutaj nie mam praktycznie nic do powiedzenia. Zobaczyli w Rafale człowieka, na którym mogą polegać. Chylę czoła przed nim, że podczas obozu i pobytu już we Wrocławiu zdobył zaufanie drużyny – zakończył szkoleniowiec gwardzistów.źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved