Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Zmiany w kadrze Brazylii, Natália znów na boisku

Zmiany w kadrze Brazylii, Natália znów na boisku

fot. FIVB

Kilka dni temu Brazylijki zdobyły złote medale World Grand Prix, a już niedługo czeka je kolejny turniej - mistrzostwa kontynentu. Zé Roberto zdecydował się na dwie roszady - do kadry wróciła Fabíola i kończąca karę za stosowanie dopingu Natália.

Po zdominowaniu rozgrywek World Grand Prix siatkarki reprezentacji Brazylii staną przed kolejnym wyzwaniem – obroną tytułu mistrzyń Ameryki Południowej. Czempionat na tym kontynencie startuje już 16 września, więc José Roberto Guimarães i jego podopieczne nie mogą pozwolić sobie na odpoczynek, a wręcz przeciwnie – znów czeka ich ciężka praca. Zawodniczki na pierwszym wspólnym treningu przed mistrzostwami spotkają się w czwartek w Campinas.

Opiekun Canarinhas był bardzo zadowolony z występu swoich siatkarek na turnieju w Japonii, jednakże zdecydował się przeprowadzić dwie zmiany w składzie. Rozgrywająca Claudinha oraz przyjmująca Priscila Daroit udadzą się do swoich klubów, by przygotowywać się do startujących 27 września rozgrywek Superligi, a ich miejsce zajmie doświadczona Fabíola i wracająca po dyskwalifikacji Natália Pereira. Szczególnie dużo emocji budzi nazwisko Natálii, nad którą jeszcze niedawno wisiało widmo kilkuletniej dyskwalifikacji. Siatkarka w trakcie sezonu, bez konsultacji ze sztabem medycznym, używała leków na astmę, w których zawarte były substancje znajdujące się na liście zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową. Trybunał Sportowy działający przy brazylijskiej federacji siatkarskiej w połowie sierpnia zadecydował, iż mistrzyni olimpijska z Londynu zostanie ukarana jedynie zawieszeniem na 60 dni. Jako że siatkarka już w trakcie całego dochodzenia nie występowała w kadrze, to w dniu podjęcia końcowej decyzji przez Trybunał pozostało jej tylko niecałe 30 dni karencji. Dzięki temu Natália Pereira zakończy okres zawieszenia 10 września i będzie mogła reprezentować swój kraj na południowoamerykańskim czempionacie.

Tegoroczne mistrzostwa Ameryki Południowej będą trzydziestą edycją tych rozgrywek. Najbardziej utytułowanym zespołem są oczywiście Brazylijki, jednak ich przewaga nad innymi ekipami nie jest tak miażdżąca, jak w przypadku męskiego zespołu z Kraju Kawy. Canarinhas od 1951 roku zdobyły 17 złotych i 11 srebrnych medali, natomiast drugie w klasyfikacji Peruwianki mają na swoim koncie 12 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych krążków. Trzecie miejsce przypadło Argentynkom, które do tej pory nie zasmakowały radości z końcowego triumfu, ale pięciokrotnie przegrywały w finale i dwanaście razy stawały na najniższym stopniu podium.Zdecydowanym faworytem trzydziestego turnieju o mistrzostwo Ameryki Południowej kobiet jest zespół José Roberto Guimarãesa. Brazylijki tylko w 1964 roku nie zdobyły medalu, ale było to spowodowane tylko i wyłącznie tym, że nie brały udziału w tych rozgrywkach. W pozostałych edycjach turnieju Canarinhas zawsze docierały do finału, w którym wygrywały z Peru, Urugwajem lub Argentyną, a porażek doznawały wyłącznie z rąk Peruwianek. Od 1995 roku siatkarki z Brazylii na kontynencie nie znalazły pogromczyń i mają na swoim koncie dziewięć złotych medali z rzędu. Patrząc na obecną formę mistrzyń olimpijskich z 2012 roku, wydaje się, że także i tym razem nie powinny mieć większego problemu, by podtrzymać mistrzowską passę.

Skład reprezentacji Brazylii na mistrzostwa Ameryki Południowej:

Rozgrywające:
Dani Lins
Fabíola de Sousa

Atakujące:
Sheilla Castro
Monique Pavão

Przyjmujące:
Natália Pereiera
Gabriela Guimarães Braga
Fernanda Garay Rodrigues
Michelle Pavão

Środkowe:
Juciely Barreto
Adenízia Silva
Fabiana Claudino
Thaisa Daher Menezes

Libero:
Camilla Brait
Fabiana Alvim

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved