Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Trentino Volley ciężka praca i nowy kapitan

W Trentino Volley ciężka praca i nowy kapitan

fot. archiwum

Najbardziej utytułowany klub świata ostatnich lat, Trentino Volley, niedawno ruszył z przygotowaniami do sezonu. Oprócz zmiany szkoleniowca i dużej części kadry, w Itasie zmienił się także kapitan. Po Kazijskim funkcję tę przejął Emanuele Birarelli.

Choć aktualnie oczy siatkarskich kibiców skierowane są głównie na mistrzostwa Europy kobiet i przygotowania do męskiego czempionatu Starego Kontynentu, to niemal we wszystkich europejskich klubach od kilku tygodni odbywają się już treningi przed sezonem 2013/2014. Najbardziej utytułowana ekipa ostatnich lat, Itas Diatec Trentino, swoje przygotowania rozpoczęła dwa tygodnie temu. Mistrzowie świata prowadzeni przez Roberto Serniottiego dużo czasu spędzają na siłowni, ale mają również zajęcia z piłkami w hali. – Od kiedy zaczęliśmy przygotowania, mamy bardzo mało czasu na odpoczynek. Jesteśmy prawie codziennie na siłowni, każdego dnia mamy dwa treningi – przyznał nowy rozgrywający mistrzów Włoch, Donald Suxho.Rano głównie skupiamy się na sile, a popołudniowe zajęcia to już praca nad techniką, głównie w formie zajęć indywidualnych. Wydaje mi się, że przez pierwsze dwa tygodnie treningów bardzo dobrze ukształtowaliśmy naszą siłę. Oprócz zwykłych ćwiczeń siatkarskich trener znajduje też czas na gry i zabawy, które mają za zadanie zbliżyć nas do siebie – dodał Amerykanin.

W przerwie między rozgrywkami zespół z Trydentu stracił niemal wszystkie gwiazdy, które w ostatnich sezonach zapewniały worek medali. Dla trenera i trójki zawodników kusząca okazała się propozycja tureckiego Halkbanku Ankara. Bajeczne kontrakty zaproponowane przez Turków skłoniły do parafowania kontraktu trenera Radostina Stojczewa, a także najlepszych siatkarzy Itasu: Raphaela, Mateja Kazijskiego i Osmanego Juantorenę. Jak by tego było mało, trydentczycy musieli pogodzić się z jeszcze jedną stratą – kierunek rosyjski obrał potężnie zbudowany czeski atakujący Jan Štokr. Luki powstałe wskutek odejścia tej plejady gwiazd załatano poprzez zakontraktowanie Donalda Suxho, Alexandre Ferreiry i Sebastiana Sole, a także dzięki zatrzymaniu wracającego z wypożyczenia do Bre Banki Lannutti Cuneo Cwetana Sokołowa.Na razie nie mamy zbyt wiele wolnego czasu, by się spotkać i lepiej poznać między sobą, bo po każdym treningu każdy chce szybko wrócić do domu i odpocząć przed kolejnymi zajęciami. W składzie mamy jeszcze trzech-czterech zawodników, którzy na razie nie uczestniczą w przygotowaniach, ponieważ czekają ich mecze w reprezentacjach. Trentino Volley w sezonie 2013/2014 będzie naprawdę mocnym zespołem. Ta drużyna ma wielki potencjał – zapewnił Suxho.

Z drużyny, która jeszcze nie tak dawno odprawiała z kwitkiem każdy zespół w Europie i na świecie, została już tylko garstka siatkarzy. Wszystkie sukcesy Itasu Diatec pamięta Emanuele Birarelli, który od nowego sezonu będzie mógł sprawdzić się w nowej roli – kapitana Trentino Volley. – Doświadczenie siatkarskie i typowo ludzkie, którym Birarelli emanował w szatni, całkowicie przemawiały za jego kandydaturą. Jestem zadowolony z decyzji zespołu. Moim marzeniem jest, by Emanuele jak najszybciej podniósł w górę jakieś trofeum jako kapitan Trentino Volley – skomentował wybór następcy Kazijskiego prezydent klubu, Diego Mosna.Dla środkowego reprezentacji Włoch jest to niewątpliwie wielkie wyróżnienie. Funkcję kapitana Itasu Diatec wcześniej pełniły wielkie gwiazdy światowego volleya, jak choćby Paolo Tofoli, Lorenzo Bernardi, Andrea Sartoretti, Nikola Grbić czy ostatnio Matej Kazijski. Od teraz popularny „Bira” z dumą może przyznać, że jest częścią tego wybitnego grona. – To wielki zaszczyt i czuję się doceniony. Już jakiś czas temu rozmawiałem o takiej możliwości z trenerem Serniottim i z prezydentem Mosną. Dziękuję im i całej drużynie za okazane zaufanie – krótko skomentował Birarelli.

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved