Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Valentina Arrighetti: Nie możemy nikogo zlekceważyć

Valentina Arrighetti: Nie możemy nikogo zlekceważyć

fot. FIVB

Jednymi z faworytek rozpoczynających się jutro mistrzostw Europy są Włoszki, które w grupie B zmierzą się ze Szwajcarią, Belgią i Francją. - Nie możemy mówić o zespole, który jest pewny 1. miejsca - powiedziała o ekipach grupy B Valentina Arrighetti.

Już jutro na boiskach w Niemczech i Szwajcarii rozpoczną się grupowe zmagania mistrzostw Europy kobiet. O złote medale powalczy szesnaście ekip podzielonych na cztery grupy. Faworytów do końcowego triumfu jest wielu. W walce o złoto na pewno liczyć się będą obrończynie mistrzowskiego tytułu – Serbki, gospodynie – Niemki, a także zespoły narodowe Rosji, Turcji i Włoch. W czempionacie Starego Kontynentu coś do udowodnienia mają siatkarki z Italii, które poprzedni turniej zakończyły na najgorszym dla sportowca czwartym miejscu.

Los był dosyć łaskawy dla podopiecznych Marco Mencarelliego. Azurre trafiły bowiem do grupy B, w której próżno szukać potentatów światowej czy choćby europejskiej siatkówki. Włoszki w Zurychu zmierzą się z gospodyniami, Szwajcarkami oraz reprezentacjami Belgii i Francji. Na papierze kadra Italii wydaje się być zdecydowanym faworytem swojej grupy. – Jak zwykle w mistrzostwach Europy będziemy mierzyć się z bardzo silnymi zespołami. W fazie grupowej nie możemy mówić o zespole, który jest pewny pierwszego miejsca – uznała jedna z najbardziej doświadczonych siatkarek w zespole Mencarelliego, Valentina Arrighetti.Nie możemy nikogo zlekceważyć i wierzę, że uda nam się nie popełnić takiego błędu. Celem pierwszych trzech spotkań jest eliminacja niedociągnięć i szlifowanie, poprawianie naszej gry. W kolejnych rundach za błędy będzie się słono płaciło, więc tam nie będziemy mogły ich już popełniać – dodała środkowa.

Już w rozgrywkach World Grand Prix dało się zauważyć, że sztab szkoleniowy reprezentacji Italii zdecydował się na gruntowną przebudowę zespołu. W kadrze próżno było szukać Eleonory Lo Bianco, Simony Gioli czy Franceski Piccinini. Miejsce bardzo doświadczonych legend włoskiego volleya zajęły młode siatkarki, które z pełnym spokojem można nazwać debiutantkami. – Grupa dziewczyn na mistrzostwa jest praktycznie całkowicie nowa w stosunku do ubiegłych lat. Nie można tu mówić o uzupełnieniach składu, bo nastąpiła prawdziwa rewolucja. Osobiście czuję się w tej ekipie bardzo dobrze, bo z każdej strony otacza mnie entuzjazm. Mamy w kadrze kilka naprawdę młodych siatkarek, które mają niezwykły potencjał. Lubię pracować z takimi osobami, bo wiem, że mają bardzo wielkie możliwości rozwoju – pokoleniową zmianę warty skomentowała Arrighetti.Odmłodzona kadra Włoch zaliczyła bardzo udany występ w tegorocznej edycji World Grand Prix. Podopieczne Mencarelliego po trzech turniejach interkontynentalnych zagwarantowały sobie miejsce w finale w Sapporo. Tam Włoszki wygrały tylko jedno spotkanie – 3:2 z reprezentacją USA, ale pozostawiły po sobie naprawdę dobre wrażenie. Pięciosetowe boje z Serbkami i Chinkami na pewno wiele nauczyły mniej doświadczoną część zespołu. – Myślę, że turniej Final Six, w którym grałyśmy przeciwko Chinkom, Japonkom, Amerykankom, Serbkom i Brazylijkom, wiele dał młodym zawodniczkom. To dla nich na pewno ogromne doświadczenie, które wkrótce zaprocentuje – przyznała środkowa Yamamay Busto Arsizio.

W składzie ogłoszonym przez Mencarelliego na mistrzostwa Europy znalazło się miejsce dla kilku „weteranek”. Starszą część drużyny będzie stanowiła Arrighetti, Lucia Bosetti, Carolina Costagrande i Martina Guiggi. W decydujących momentach to od głów i rąk tych siatkarek będzie zależało najwięcej. – Nie czuję na sobie większej presji i odpowiedzialności. Może w niektórych sytuacjach uda mi się jakoś doradzić i coś podpowiedzieć, choć w zasadzie nawet młodsze siatkarki wiedzą, jakie błędy popełniają i próbują same im zaradzić – skwitowała Valentina Arrighetti.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved