Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > S. Gościniak: Jak chcesz być dobry, to powinieś wygrywać wszystko

S. Gościniak: Jak chcesz być dobry, to powinieś wygrywać wszystko

fot. archiwum

- Do mistrzostw Europy zostało jeszcze trochę czasu, dlatego wstrzymajmy się z ocenami. W piątek rozpoczyna się Memoriał Wagnera i tam będzie okazja bliżej przyjrzeć się drużynie - mówi Stanisław Gościniak, były mistrz świata i trener reprezentacji.

Kibice zaniepokojeni są formą polskiej reprezentacji siatkarzy przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Podopieczni Andrei Anastasiego po niezbyt dobrym występie w Lidze Światowej przegrali trzy kolejne sparingi z Serbami. – Graliśmy na wyjeździe z dobrą drużyną. Szkoda, że na trzy mecze ponieśliśmy trzy porażki, ale z samych wyników nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków. Nie wiem, jak trener Anastasi ocenił te spotkania. Może w ostatnim czasie nasi siatkarze mocno pracowali na siłowni i potrzebują świeżości… Same wyniki zastanawiają, ale nie jestem blisko reprezentacji, nie wiem, jak wygląda sytuacja zdrowotna i kadrowa. Wiadomo, że problemy ze zdrowiem miał Łukasz Żygadło, a więc podstawowy zawodnik. Do mistrzostw Europy zostało jeszcze trochę czasu, dlatego wstrzymajmy się z ocenami. W piątek rozpoczyna się Memoriał Wagnera i tam będzie okazja bliżej przyjrzeć się drużynie – mówi w wywiadzie dla Sportu Stanisław Gościniak. W meczach z Serbią trener zmieniał skład, szukał optymalnych ustawień. Moim zdaniem w Memoriale Wagnera Polacy zagrają to, co zaprezentują na mistrzostwach Europy. Trener postawi na tych, którzy się sprawdzili i mam nadzieję, że w Płocku będziemy oglądać już dobrą grę reprezentacji, która będzie kontynuowana na docelowej imprezie sezonu – dodaje były selekcjoner polskiej reprezentacji.

Jestem trenerem i trochę inaczej patrzę na całą sprawę niż kibice. W zeszłym roku wygraliśmy Ligę Światową, ale dla większości drużyn była ona jedynie etapem przygotowań do igrzysk. Memoriał wygraliśmy, ale w Londynie było już niepowodzenie. Myślę, że turniej w Płocku da nam odpowiedź na pytanie, w jakim miejscu jest nasza reprezentacja – przyznaje Stanisław Gościniak. – Słyszałem wypowiedzi zawodników, którzy mówili, że owszem, mistrzostwa Europy są ważne, ale są jedynie przystankiem przed mistrzostwami świata. Ale jak ktoś chce być dobry, to powinien wygrywać wszystko. Obojętne, czy są to mistrzostwa, czy sparingowe mecze. Jeśli zespół jest dobry, to powinien pokazać swój potencjał nie tylko za rok, ale i teraz. Zwłaszcza, że mistrzostwa są w naszym kraju. Szkoda by było zmarnować taką okazję.

Cały wywiad w Sporcieźródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved