Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Jestem zadowolony z tego spotkania

Robert Prygiel: Jestem zadowolony z tego spotkania

fot. archiwum

Czarni Radom zremisowali w pierwszym sparingu w tym sezonie 2:2. - Głównie chodziło nam o to, by na tym etapie przygotowań dowiedzieć się nad czym musimy pracować - przyznał po spotkaniu z siedlczanami trener radomian Robert Prygiel.

Siatkarze Czarnych Radom pierwszy w tym sezonie sparing zakończyli wynikiem remisowym. W całym starciu najlepiej w radomskiej ekipie spisywali się Bartłomiej Bołądź i Rafał Faryna (kolejno 16 i 13 punktów), a Robert Prygiel mógł obejrzeć w akcji wszystkich swoich trzynastu zawodników. Jak to w przedsezonowym meczu towarzyskim, nie o wynik chodziło. Szkoleniowiec radomian miał swoje konkretne cele na to spotkanie. – Przede wszystkim chodziło nam o to, by teoretycznie na początek zagrać ze słabszą drużyną. Fakt, że nie zagraliśmy naszymi piłkami, co zmienia trochę sprawę, jednak jestem zadowolony z tego spotkania. Głównie chodziło nam o to, by na tym etapie przygotowań dowiedzieć się nad czym musimy pracować. Pierwsze wnioski na pewno wyciągniemy i błędów, które popełnialiśmy dziś, postanowimy nie popełniać w kolejnych spotkaniach i wyeliminować je podczas treningów – zapewnił Robert Prygiel.

Cały pojedynek zakończył się w czterech odsłonach. Pierwszoligowcy triumfowali w pierwszym i ostatnim, natomiast radomscy siatkarze wygrali dwie środkowe partie. – Co do analizy meczu, przede wszystkim chodzi mi o to, by pokazać chłopakom indywidualnie błędy, które popełniają. Sam też po sobie wiem, że co innego jak się dowie co źle się robi, a całkiem inaczej jak się zobaczy z boku swoje mankamenty. Na pewno nasza drużyna ma lepsze warunki do tego, by blokować, dlatego musimy ten element szczególnie poprawić – przyznał szkoleniowiec Czarnych Radom. To nie ostatni pojedynek obu drużyn. We wtorek, 10 września Czarni i KPS spotkają się po raz kolejny, tym razem w Radomiu. Podopiecznych Roberta Prygla czeka jeszcze kilkanaście gier towarzyskich, a rywalami będą zespoły zarówno z PlusLigi, jak i I ligi, m.in. AZS Częstochowa i Resovia Rzeszów.

źródło: inf. własna, RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved