Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krispol czeka na kolejne sparingi

Krispol czeka na kolejne sparingi

fot. archiwum

Siatkarze Krispolu przygotowują się do zmagań w II lidze. Mają za sobą już pierwsze sparingi, ale szkoleniowiec wrześnian nie mógł skorzystać w nich ze wszystkich graczy. Kolejnym sprawdzianem formy Krispolu będzie pojedynek z Cuprum Lubin.

Krispol Września od kilku lat nieudanie stara się wywalczyć awans do I ligi. Przed zbliżającymi się rozgrywkami w wielkopolskim zespole zaszło sporo zmian, które mają przyczynić się do uzyskania promocji do wyższej klasy rozgrywkowej. Wrześnianie już od kilku tygodni intensywnie ćwiczą. Mają już też za sobą pierwsze mecze kontrolne z MKS-em Kalisz oraz rywalami z I ligi. – Jestem zadowolony z dotychczasowych przygotowań, ponieważ zawodnicy pracują bardzo uczciwie. Naszego występu na turnieju w Siedlcach również nie można traktować w negatywny sposób. Natomiast ciągle mam kłopot z zebraniem pełnego składu na oficjalny mecz. Problemy te wynikały głównie z tego, że w minioną sobotę Mateusz Iglewski brał ślub, przez co nie mógł w pełnym wymiarze uczestniczyć w treningach. Podobnie było z Marcinem Iglewskim. Dlatego też podczas sparingów musiałem testować różne warianty zastępcze – skomentował Marek Jankowiak.W tej chwili koncentrujemy się głównie na treningach siłowych. Od dziś zaczynamy też treningi taktyczne – dodał szkoleniowiec wrzesińskiej ekipy.

Na odpoczynek podopieczni trenera Jankowiaka nie będą mieli zbyt wiele czasu, bowiem już jutro pojadą do Sławy, gdzie zmierzą się z Cuprum Lubin. W następny weekend udadzą się do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie wezmą udział w Memoriale Ryszarda Świątkiewicza. W dniach 20-21 września sami zorganizują towarzyskie zmagania, w których zagrają Victoria Wałbrzych, Czarni Rząśnia oraz pierwszoligowiec, Pekpol Ostrołęka. – Chcieliśmy mieć silne przetarcie przed początkiem rozgrywek, bo mamy jednoznacznie określony cel. Chcemy awansować do I ligi. W związku z tym musimy grać z drużynami mocniejszymi od nas lub przynajmniej z będącymi na podobnym poziomie jak my – zakończył Marek Jankowiak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved