Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kinga Dybek i Ewelina Janicka – młode siatkarki Pałacu

Kinga Dybek i Ewelina Janicka – młode siatkarki Pałacu

fot. archiwum

Kinga Dybek i Ewelina Janicka to dwie z czterech zawodniczek, których dobra postawa w zespole juniorek w zeszłym sezonie zaowocowała awansem do pierwszej drużyny Pałacu. Jak do tej pory przebiegają ich treningi z nowym zespołem?

Karierę w seniorskiej siatkówce zaczynacie od najwyższego szczebla z możliwych, od razu zagracie w ekstraklasie. Jakie macie oczekiwania przed nowym sezonem?

Kinga Dybek:Na pewno chciałybyśmy zrobić duże postępy. Pałac Bydgoszcz jest jednym z najlepszych klubów młodzieżowych w Polsce i daje szanse młodym zawodniczkom uczyć się grać w najwyższej lidze. Wiemy, że musimy się starać, bo jeszcze dużo nam brakuje do tych najlepszych zawodniczek, ale bardzo się cieszymy, że klub na nas postawił.

Ewelina Janicka:Będziemy musiały podejść do każdego meczu bardzo ambitnie. Nie mamy żadnych gwiazd w zespole, dlatego musimy się starać i pokazać, jakie jesteśmy ambitne na boisku.W składzie są trzy juniorki, trzy dziewczyny tuż po wieku juniorskim. Jest sporo zawodniczek młodych, ale wy wszystkie się znacie, czy to ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, czy z grup młodzieżowych Pałacu. Może wam to pomóc we wdrażaniu się w tę dorosłą siatkówkę?

Ewelina Janicka:Na pewno tak. Jesteśmy ze sobą zgrane, bo jest dużo dziewczyn z SMS-u. Znamy się bardzo dobrze, cztery lata razem grałyśmy ze sobą w pierwszej lidze.

Kinga Dybek:Sezon przygotowawczy jest właśnie po to, żeby drużyna się zgrała, więc nawet jeśli będą jakieś trudności, to jest czas, żeby to dopracowywać i powoli będzie wszystko wychodzić.

Ewelina Janicka: Atmosfera w zespole jest fajna, więc wszystko idzie w dobrym kierunku.

Jaką rolę w trakcie treningów pełnią zawodniczki doświadczone z punktu widzenia was, młodszych?

Kinga Dybek i Ewelina Janicka:Bardzo nam pomagają, wszystko tłumaczą. Poprawiają nas, jeśli popełniamy błędy, ale to tylko z korzyścią dla nas jako zawodniczek i bardzo się z tego cieszymy.

Myślicie już powoli o pierwszym meczu w ORLEN Lidze?

Kinga Dybek: Na razie skupiamy się na tym, co jest teraz. Wiemy, że jeszcze dużo pracy przed nami. O pierwszym meczu ligowym będziemy myśleć wtedy, kiedy jego termin będzie się zbliżał.

Jaki byłby wasz wymarzony debiut na parkietach ORLEN Ligi?

Kinga Dybek:Na pewno zwycięski.

Ewelina Janicka:To jest dobre, że nasz klub stawia na młode zawodniczki. Liczymy na to, że wejdziemy na boisko w którymś meczu. Nieważne w którym, to już będzie decyzją trenera, ważne, żeby wejść i pokazać się z jak najlepszej strony. Każdy mecz jest tak samo ważny.

Kinga Dybek: Będziemy chciały pomóc całej drużynie, damy z siebie wszystko. Cieszymy się, że możemy tu być.

Jeszcze niedawno podziwiałyście Małgorzatę Glinkę, Annę Werblińską czy Aleksandrę Jagieło w telewizji, teraz staniecie naprzeciwko nich na parkiecie. To wyzwala w was dodatkową mobilizację czy trochę paraliżuje?

Kinga Dybek:To na pewno mobilizuje. Jest to duże wyróżnienie, nie każdy ma możliwość grać przeciwko takim znakomitym zawodniczkom.

Ewelina Janicka: Niedawno stałam w kolejce po autograf do niektórych gwiazd, a teraz będę miała okazję zagrać przeciwko nim. To na pewno mobilizuje do większej walki.

Jak do tej pory znosicie treningi w okresie przygotowawczym?

Kinga Dybek:Coraz lepiej. Na początku było bardzo trudno. Wiadomo, że po wakacjach ciężko jest wejść w ten rytm treningowy, ale jest już lepiej. Pan Andrzej (Kupczyk – przyp. red.) pomaga nam w obudowaniu mięśni i w jak najlepszym przygotowaniu. Jest wielkim optymistą i nas zaraża pozytywnym myśleniem.

Ewelina Janicka: Jesteśmy bardzo zadowolone, że pan Andrzej jest tutaj z nami i wspiera nas, bardzo nam to pomaga. W pierwszych dniach treningów było ciężko, ale z czasem kondycja nam się wyrobiła i już jesteśmy zadowolone z tego, jak to wszystko przebiega.

Jaki jest wasz cel na nowy sezon?

Kinga Dybek:Żeby utrzymać się w ekstraklasie i być na najwyższym możliwym miejscu. Chcemy być coraz lepszymi zawodniczkami. Wybieram się też na studia wyższe.

Ewelina Janicka:Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i być dalej w ekstraklasie.

 

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved