Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Ze Roberto: Jestem zadowolony z występu w Sapporo

Ze Roberto: Jestem zadowolony z występu w Sapporo

fot. archiwum

Brazylijki wróciły z turnieju finałowego World Grand Prix ze złotymi medalami. Był to ich dziewiąty triumf w tych rozgrywkach. - Wygraliśmy z pięcioma rywalami, z których każdy prezentował inny styl gry - przyznał trener José Roberto Guimarães.

Tegoroczna edycja World Grand Prix nie była zbyt udana w wykonaniu reprezentacji Polski. Podopieczne Piotra Makowskiego zdołały odnieść tylko dwa zwycięstwa i ostatecznie uplasowały się na 15. miejscu. Duży wpływ na taki wynik miały zmiany, jakie dotknęły polską kadrę. Oprócz nowej "miotły" w reprezentacji pojawiły się także nowe siatkarki, a te, które do tej pory często miały bardziej drugoplanową rolę, stały się podstawowymi ogniwami. Zdecydowanie inne efekty dały zmiany, które w reprezentacji Brazylii w życie wprowadził José Roberto Guimarães. Utytułowany szkoleniowiec powołał doświadczone gwiazdy, jak Sheilla Castro czy Fernanda Garay, ale nie zabrakło też miejsca dla młodego narybku – Gabrieli Bragi czy Monique Pavão. Mieszanka spokoju i ogrania z młodzieńczą fantazją i nieprzewidywalnością dała znakomite efekty – Brazylijki przerwały trzyletnią hegemonię zawodniczek z USA i zgarnęły złote medale World Grand Prix. Zadowolenia i radości z wielkiego sukcesu siatkarek z Kraju Kawy nie ukrywał ich opiekun. – Trzeba zwrócić uwagę na to, jak zespół grał w turniejach interkontynentalnych i w fazie finałowej. Jestem zadowolony zwłaszcza z występu w Sapporo, bo wygraliśmy pięć spotkań z pięcioma rywalami, z których każdy prezentował kompletnie inny styl gry – podsumował udane rozgrywki Ze Roberto.

Canarinhas wróciły do kraju we wtorek i na lotnisku w São Paulo spotkały się z ogromną grupą witających je fanów i dziennikarzy. Największym "wzięciem" cieszyła się oczywiście środkowa Thaisa Menezes, która została wybrana MVP całych rozgrywek. – Muszę podziękować wszystkim dziewczynom, które znalazły się w kadrze na ten turniej. Zagrałam lepiej niż zwykle, a to zasługa wszystkich, których miałam dookoła – rozpoczęła mistrzyni olimpijska z Londynu. – Nagrody indywidualne bardzo cieszą, ale najważniejszy jest złoty medal dla Brazylii. Wiemy, że mamy wiele do poprawienia w naszej grze, bo kadra została odmłodzona, ale myślę, że z każdym turniejem będziemy prezentować się jeszcze lepiej – zakończyła MVP World Grand Prix 2013.

Dużym sukcesem nie zachłysnęła się jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w obecnej kadrze Brazylii, Fabi. 33-letnia libero przypomniała, że do celu numer jeden – igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro – zostało jeszcze bardzo dużo czasu i wiele może się zmienić. – Oczywiście, że złoty medal World Grand Prix to świetny wynik. Musimy jednak pamiętać, że droga do igrzysk olimpijskich w 2016 roku jest jeszcze długa. Jestem chętna, by pomóc zespołowi tak na boisku, jak i poza nim. Jestem już bardzo doświadczona i mogę powiedzieć, że w tej kadrze jestem staruszką – z uśmiechem zakończyła Fabi.Dla zawodniczek pokroju Sheilli Castro czy Fabiany Claudino złoty medal World Grand Prix jest już którymś w ich kolekcji, natomiast dla przyjmującej Gabrieli Bragi jest pierwszym krążkiem w seniorskiej siatkówce. – Ten medal jest urzeczywistnieniem moich marzeń z dzieciństwa. Zawsze chciałam być w tym miejscu, w którym jestem teraz – uznała 19-latka. – Podczas treningów z kadrą byłam nastawiona na naukę, chciałam jak najwięcej czerpać od starszych i bardziej doświadczonych koleżanek. Mam okazję współpracować z najlepszymi siatkarkami na świecie, a to bardzo sprzyja poprawie moich umiejętności i rozwojowi mojej kariery – podsumowała Gabi.

Po wyczerpującym turnieju Canarinhas nie będą miały czasu na złapanie oddechu, ponieważ już 16 września w Peru rozpoczyna się walka o mistrzostwo Ameryki Południowej. Podopieczne José Roberto Guimarãesa będą zdecydowanymi faworytkami, ale swoją wyższość będą musiały pokazać na parkiecie podczas siedmiodniowego turnieju.

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved