Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Woronkow: Michajłow w przyjęciu? Możliwe

Woronkow: Michajłow w przyjęciu? Możliwe

fot. archiwum

Po meczach towarzyskich następnym etapem przygotowań do mistrzostw Europy reprezentacji Rosji jest memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Po nim Rosjanie udadzą się na Słowację, aby rozegrać kolejne mecze towarzyskie.

Przed wyjazdem do Polski na memoriał Wagnera reprezentacja Rosji trenowała w Moskwie, rozegrała trzy mecze towarzyskie z Iranem. Rezultat tych pojedynków nie był chyba pierwszorzędny, ale co one dały pana podopiecznym?

Andriej Woronkow: – Po pierwsze chciałem zobaczyć, jak chłopaki wdrażają w życie to, nad czym pracowaliśmy w Anapie. Tym bardziej, że niektórym elementom poświęciliśmy wiele uwagi. Po drugie, w meczach z Irańczykami można było zobaczyć, jak wygląda współpraca rozgrywających z innymi zawodnikami, nad czym nie myśleliśmy w Anapie. Gra z Iranem to świetna szansa, aby się sprawdzić. Mogę powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, co zaplanowaliśmy.

Można powiedzieć, że jest pan bardziej zadowolony po tych meczach, mimo że dwa z trzech pojedynków z Iranem przegraliście?Nie mogę tego powiedzieć o pierwszym meczu, w którym zaprezentowaliśmy słabą grę. Natomiast drugi oraz trzeci pojedynek były niezłe. Popracowaliśmy nad pewnymi elementami. Jeśli chodzi o aspekt psychologiczny, to też jest wszystko w porządku, a to teraz ważne.

Parę tygodni temu powiedział pan, że po długotrwałym przygotowaniu fizycznym trzeba wrócić do siatkówki. Udało się?

W czasie trzech pojedynków z Iranem próbowaliśmy ograć każdego zawodnika. Staraliśmy się zachować równowagę, tj., aby każdy w równym stopniu otrzymał szansę gry. Teraz czeka nas praca nad błędami, które popełnialiśmy w tych meczach.

W meczach z Iranem Maksim Michajłow pojawiał się na boisku sporadycznie.

Czasami trzeba go powstrzymywać. Rwie się do gry, chce trenować. Obecnie wykonuje określoną ilość ataków. Maks pracuje według innego planu, kiedy reprezentacja grała trzeci mecz z Iranem, on pracował nad atakiem i przyjęciem.

W drugim meczu z Iranem Maksim Michajłow wychodził czasami na przyjęcie. Jeśli w ataku zagra Pawłow, to możliwe, że w przyjęciu na mistrzostwach Europy zobaczymy Michajłowa?

W zeszłym sezonie, kiedy Maks grał w Zenicie, czasami wychodził na boisko jako przyjmujący. W finale igrzysk olimpijskich również zastosowano taki wariant. W młodzieżowej reprezentacji Rosji często grał jako przyjmujący, więc jest to mu dobrze znana pozycja. Mając problemy z barkiem, zdecydowanie może pomóc mu gra na przyjęciu, aby wrócić do gry.

Czy taki wariant jest możliwy?

Zdecydowanie. Można go nawet nazwać perspektywicznym.

Czego oczekuje pan od podopiecznych na memoriale?

Każdy zawodnik wychodzący na boisko powinien myśleć o jak najlepszym rezultacie, ale są też inne cele. Kontynuujemy pracę nad współpracą między zawodnikami i poprawą różnych elementów.

Do mistrzostw Europy przygotowuje się 15 zawodników, ale zagra jedynie 14. Kiedy poznamy te nazwiska?

Po memoriale wrócimy do Moskwy i udamy się na mecze towarzyskie ze Słowacją. Wtedy poznamy czternastkę.

W fazie grupowej zmierzycie się z Bułgarią, Niemcami i Czechami. Kto z nich jest najbardziej groźny?

W Lidze Światowej Bułgaria zajęła czwarte miejsce – to dużo mówi. Z Niemcami graliśmy niedawno w Lidze Światowej i te pojedynki pokazały, że Niemcy również mogą zaskoczyć.

źródło: championat.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved