Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ślepsk ma pełny skład i szykuje się do nowego sezonu

Ślepsk ma pełny skład i szykuje się do nowego sezonu

fot. archiwum

Pierwszoligowy zespół Ślepska Suwałki zakończył kompletowanie składu na przyszły sezon 2013/2014. Do ekipy Piotra Poskrobko jako ostatni dołączył Mariusz Schamlewski, co było niemal pewne już wczoraj.

Cieszę się, że etap kompletowania składu mamy już za sobą – mówi Piotr Poskrobko, trener Ślepska. – Fajnie, że coraz liczniejszą grupę stanowią zawodnicy z naszego regionu, których mamy już siedmiu, a jeśli liczyć mnie i Karola Dąbrowskiego, jest nas już dziewięciu. Szeroka kadra to dla mnie większe możliwości rotacji, mniej problemów przy ewentualnych kontuzjach. Do kompletu na treningach brakuje nam Benjamina Bella, Australijczyka, rozgrywającego, który jeszcze przez ponad miesiąc będzie przebywał z reprezentacją swojego kraju. Po chorobie do treningu wrócił już Maciek Kałasz. Pozostałych omijają kontuzje i oby tak dalej. Trenujemy solidnie, za nami pierwszy sprawdzian, przed nami kolejny, w piątek z Centrum Augustów. Ale prawdziwą wartość tego zespołu i efekty naszej pracy zobaczymy w meczach o ligowe punkty – podsumowuje szkoleniowiec.

Zadowolenia z włączenia do kadry Ślepska nie ukrywają obaj suwalczanie. Zarówno Maciej Mendak (20 lat, 182 cm wzrostu, rozgrywający lub libero), jak i Michał Jutkiewicz (25 lat, 198 cm, 86 kg, atakujący, zasięg w ataku 340 cm, w bloku 315 cm) zapewniają, że zrobią wszystko, żeby udowodnić przydatność do I-ligowej drużyny i wywalczyć w niej miejsce. Maciej i Michał są wychowankami SUKSS-u Suwałki i trenera Tadeusza Jasińskiego. Mendak ostatnio grał w III-ligowym Sprincie Płociczno-Tartak. Już w poprzednim sezonie po kontuzji Łukasza Jurkojcia na rozegraniu wspierał na treningach Ślepsk. Do wtorku (3.09.) wypełniał lukę spowodowaną nieobecnością Bella. Teraz jest pełnoprawnym I-ligowym siatkarzem.

Michał Jutkiewicz po ukończeniu LO rozpoczął studia w Opolu i grę w III-ligowym wówczas AZS-ie Politechnika Opolska. Już w pierwszym roku gry z akademikami miał swój udział w awansie do II ligi, w której występował przez kolejne cztery sezony. Przed przyjściem do Ślepska miał rok przerwy w grze. – Nadrabiam zaległości, poznaję siatkówkę na wysokim poziomie i wierzę, że będę pewnym punktem Ślepska w rozgrywkach I ligi – twierdzi Jutkiewicz. – Zdaję sobie sprawę z tego, co mnie czeka. Wiem, że jako suwalczanin będę baczniej obserwowany przez kibiców, że ode mnie będą wymagali więcej. Zrobię wszystko, żeby nie zawieść działaczy Ślepska, trenerów, kolegów z drużyny, kibiców i oczywiście siebie. Atmosfera w klubie i drużynie jest fajna, a to sprzyja rozładowaniu stresów i napięć – dodaje.Skład Ślepska Suwałki na sezon 2013/2014:
atakujący: Michał Jutkiewicz, Wojciech Winnik
libero: Krzysztof Andrzejewski (ew. Maciej Mendak)
przyjmujący: Krzysztof Modzelewski, Krystian Pachliński, Dmitrij Skorij (Rosja), Kamil Skrzypkowski
rozgrywający: Benjamin Bell (Australia), Łukasz Makowski, Maciej Mendak
środkowi: Maciej Kałasz, Łukasz Rudzewicz, Mariusz Schamlewski, Tomasz Wasilewski

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved