Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nicolás Uriarte: Dobrze zacząć od zwycięstwa

Nicolás Uriarte: Dobrze zacząć od zwycięstwa

fot. archiwum

W minioną sobotę Skra Bełchatów po raz pierwszy sprawdziła swoją formę, a jej rywalem była Polonia Londyn. Bełchatowianie triumfowali 3:1. - Obstawiałbym wynik 0:3, nie sądziłem, że ugramy seta - stwierdził Waldemar Fiks.

Zawodnicy Polonii Londyn po raz pierwszy mieli okazję pokazać się polskiej publiczności i od razu czekał ich sprawdzian z bardzo trudnym rywalem. – To było imponujące, a atmosfera naprawdę super. Dla nas sam fakt przyjazdu tutaj, to, że oni chcieli z nami zagrać, był bardzo miły. Mam jednak nadzieję na rewanż – mówił podekscytowany Tomasz Lasocki. Siatkarz nie ukrywał, iż różnica poziomów pomiędzy obiema ekipami była bardzo widoczna. – My wciąż się uczymy, a treningi mamy trzy razy w tygodniu, dlatego też prezentujemy zupełnie inny poziom. Dla nas naprawdę to przyjemność być tutaj – tłumaczył, podkreślając, iż nikt w jego teamie nie zamierza spocząć na laurach. – My wciąż chcemy się uczyć, i to od najlepszych. A Skra przecież jest jednym z najlepszych zespołów na świecie. Chcemy, aby to, czego się od nich nauczymy, zaprocentowało w przyszłości – zakończył z nadzieją.

– Bardzo fajne spotkanie. Bardzo nam miło, że mogliśmy zagrać przeciwko Skrze Bełchatów, tym bardziej że każdy wie, na jakim poziomie gra ten zespół – tłumaczył Waldemar Fiks, nie ukrywając, że końcowy wynik był dla niego zaskoczeniem. – Obstawiałbym wynik 0:3, nie sądziłem, że ugramy seta. My się zmobilizowaliśmy, Skra chyba trochę nas zlekceważyła i udało nam się wygrać tę jedną partię. Będziemy robić wszystko i dążyć do tego, żeby grać jak najlepiej.

Zadowoleni ze sparingu byli także bełchatowianie, dla których był to pierwszy test przed zbliżającym się sezonem. – Na pewno był to ciekawy mecz, sprawdzian. Po raz pierwszy zagraliśmy w takim składzie, a mamy za sobą dopiero dwa tygodnie ciężkiej pracy. Wszystkich elementów jednak jeszcze nie ćwiczyliśmy, dlatego był to ciekawy sprawdzian. Polonia Londyn też nie jest słabą drużyną, potrafi grać w siatkówkę, ale my skupialiśmy się wyłącznie na sobie. Nie znaliśmy ich wcześniej i sami staraliśmy się zagrać jak najlepiej. Dodatkowo graliśmy bez libero, ale wygraliśmy i to się liczy – wyjaśnił Karol Kłos.Okazję do pokazania się bełchatowskim kibicom miał też Nicolás Uriarte. Dla młodego rozgrywającego, który do Polski przybył niespełna tydzień wcześniej, było to pierwsze spotkanie w barwach Skry, dlatego towarzyszyły mu silne emocje. – Nie znaliśmy zbyt dobrze naszego rywala, a poza tym trenowaliśmy wszyscy razem tylko tydzień, a były to głównie ćwiczenia siłowe. Dobrze było zagrać razem, poznać się i zacząć od razu od zwycięstwa – mówił Argentyńczyk, nie kryjąc radości z wygranej. – Ja jestem bardzo szczęśliwy, bardzo chciałem już zagrać w Bełchatowie, dlatego cieszę się, że mam ten pierwszy mecz za sobą.

źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved