Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mirosław Zawieracz: Dziewczyny w lidze nie przestraszą się nikogo

Mirosław Zawieracz: Dziewczyny w lidze nie przestraszą się nikogo

fot. archiwum

BKS Bielsko-Biała po powrocie z Tiumienia, gdzie w towarzyskim turnieju uplasował się na drugiej pozycji, powrócił też do normalnych treningów. - Wiemy też, co trzeba poprawić, bo jedne rzeczy wychodziły nam lepiej, inne gorzej - mówi Mirosław Zawieracz.

Bielszczanki rozegrały w Rosji trzy spotkania. Dwa z nich wygrały 3:0 i 3:1, natomiast w meczu decydującym o zwycięstwie w całym turnieju uległy drużynie gospodarzy 0:3. Szkoleniowiec BKS-u jest bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych. – Był to bardzo przydatny turniej, choć dla nas odbył się jednak trochę za wcześnie, bo jesteśmy dopiero w połowie naszych przygotowań. Mimo to sam byłem zaskoczony tym, jak dobrze na tym etapie dziewczyny się prezentują. Sprawdziliśmy wszystkie siatkarki, które mieliśmy w Tiumeniu do dyspozycji. Chodziło o to, by przepracować wszystkie nasze systemy i zobaczyć, jak każda z nich sobie radzi – relacjonuje trener bielszczanek, Mirosław Zawieracz. Mecze towarzyskie w Rosji przyniosły jego drużynie nie tylko sprawdzian obecnych możliwości, ale również wiele materiałów, które pomogą teraz jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu. – Wiemy też, co trzeba poprawić, bo jedne rzeczy wychodziły nam lepiej, inne gorzej. Oczywiście w takich turniejach wynik nie jest najważniejszy, ale cechą każdego sportowca powinno być to, że chce wygrać każdy mecz i w każdym przykłada się do swojej pracy. To również wypadło bardzo dobrze, bo dziewczyny pokazały charakter w każdym spotkaniu, a szczególnie w tym z drużyną z Tiumenia, gdy już po kilku piłkach było wiadomo, że „ściany” dość mocno pomagają gospodyniom. W tym turnieju poznaliśmy więc także charakter zespołu i już wiemy, że dziewczyny również w lidze nie przestraszą się nikogo – mówi zadowolony.

BKS w tegorocznych rozgrywkach chce powrócić na podium mistrzostw Polski. Dlatego też w bielskiej ekipie dokonano przed sezonem wielu zmian. W czasie przygotowań, widząc jak zgrywa się zespół, Mirosław Zawieracz obmyśla już plany na sezon i od pewnego czasu widzi skład, jakim będzie walczył o postawione przed nim cele. – Powoli krystalizuje się nasz skład na ORLEN Ligę. Zdecydowanie za wcześnie na jakieś konkrety, ale wiadomo przecież, że skoro mamy 16 zawodniczek, to cztery nie będą grały w pierwszym składzie. Tutaj wciąż sprawa jest otwarta, tym bardziej że nie omijają nas drobne kontuzje. Tworzy się bardzo fajna i ciekawa grupa – mówi. – Z dobrej strony w Rosji pokazała się Natalia Strózik, ale trudno oczekiwać, by 18-letnia siatkarka była już gwiazdą ekstraligowego zespołu. Z Natalii będziemy mieli jednak pożytek, bo to utalentowana siatkarka. Za dwa tygodnie zagramy w turnieju w Jarocinie. Mamy trochę czasu, by popracować nad mankamentami, które zauważyliśmy w Rosji. Wspólnie z zespołem to wszystko przeanalizujemy i nakreślimy dalszy plan pracy. A po tych dwóch tygodniach pojedziemy do Jarocina i sprawdzimy się na naszym krajowym podwórku. Póki co, wszystko idzie w dobrym kierunku – kończy.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved