Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Małgorzata Glinka: Każdy okres przygotowawczy jest ciężki

Małgorzata Glinka: Każdy okres przygotowawczy jest ciężki

fot. archiwum

Za ekipą Mariusza Wiktorowicza już połowa okresu przygotowawczego do sezonu. W ostatnim czasie Chemik Police rozegrał sparingi z Białorusinkami. - Jesteśmy na różnym etapie przygotowań - zwróciła uwagę Małgorzata Glinka-Mogentale.

Pierwsze cztery tygodnie spędziłyśmy na siłowni. Mamy bardzo mocne treningi siłowe, które pozwolą nam odpowiednio przygotować się do tego sezonu. Trenujemy również w hali i muszę przyznać, że te treningi również nie są lekkie. Przygotowujemy nasze organizmy do tego, co będzie nas czekać w nadchodzącym sezonie. Pracy jest dużo, ale żebyśmy osiągały zadowalające nas wyniki sportowe, musimy czuć, że jesteśmy dobrze przygotowane do gry – powiedziała Justyna Raczyńska.

Każdy trener ma swój własny styl przygotowania, ale nie podlega żadnej dyskusji, że każdy okres przygotowawczy jest ciężki i nie ma to znaczenia, czy gra się w Polsce, we Włoszech czy w Turcji. Wyznacznikiem przygotowania są osiągane rezultaty, a ja wierzę, że wyniki będą cieszyły nie tylko nas, ale przede wszystkim naszych kibiców – przyznała z kolei Małgorzata Glinka-Mogentale.

Ostatnie sparingi z Białorusią pokazały, że jeszcze sporo pracy przed podopiecznymi Mariusza Wiktorowicza. W obu pojedynkach reprezentacja Białorusi wygrywała 3:1. – Trzeba zwrócić uwagę na to, że jesteśmy na różnym etapie przygotowań. Myślę, że te porażki w meczach kontrolnych doskonale podziałają na naszą psychikę, pozwolą nam się dodatkowo zmotywować do ciężkiej pracy, aby dążyć do tej optymalnej formy. Najważniejsze, że omijają nas kontuzje i odpukać, miejmy nadzieję, że tak już pozostanie do końca sezonu – tłumaczy Małgorzata Glinka-Mogentale.Trwająca 47 spotkań bez porażki passa Małgorzaty Glinki-Mogentale została przerwana. Co na to zawodniczka? – Też się nad tym zastanawiałam. Boże, jak ja dawno nie przegrałam (śmiech). No nic, trzeba ciężko pracować na treningach, żeby kolejne 47 wygrać – powiedziała uśmiechnięta Glinka-Mogentale.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved