Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Liga Światowa w Krakowie? Jeśli zdążą z halą, to tak

Liga Światowa w Krakowie? Jeśli zdążą z halą, to tak

fot. archiwum

Pierwszą wielką imprezą, która zostanie rozegrana w hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach, ma być Liga Światowa w siatkówce w czerwcu 2014 r. - Decyzji jeszcze nie ma, bo nie wiemy, czy hala na pewno będzie gotowa - mówi prezes PZPS.

Krakowska hala będzie największa i najnowocześniejsza w Polsce. Na trybunach zmieści się ponad 15 tys. widzów. A imprezy typu gale bokserskie czy MMA będzie mogło obejrzeć nawet 18 tys. kibiców po dostawieniu siedzeń na parkiecie wokół ringu.

Hala w Czyżynach miała być gotowa do końca 2013 r. Pojawiły się jednak opóźnienia – obiekt projektowano w 2008 r., a przez ten czas zmieniły się np. przepisy pożarowe. Doszło też do innych zmian w projekcie. By hala była lepiej dostosowana do organizacji imprez kulturalno-sportowych, zmieniono konstrukcję dachu – zwiększono jego nośność.

Według informacji sport.pl obiekt ma być gotowy w połowie kwietnia, a pozwolenie na użytkowanie powinno być wydane pod koniec maja. – Halę oddamy w pierwszej połowie 2014 r. Nie chcę podawać konkretnej daty, bo zwiększył się zakres prac – mówi Zbigniew Rapciak, prezes Agencji Rozwoju Miasta nadzorującej inwestycję. – Na pewno będzie to jedna z najnowocześniejszych hal w Europie, co pozwoli przyciągać kibiców na wydarzenia sportowe czy fanów na koncerty nie tylko z Polski, ale też z krajów ościennych.Od dotrzymania terminu zależy, czy hala będzie gościć turniej eliminacyjny Ligi Światowej z udziałem reprezentacji Polski (zaplanowany na czerwiec). To byłoby ogromne wydarzenie dla kibiców siatkówki z Krakowa. Biało-czerwoni występują w tych rozgrywkach od 1998 r. Niemal na każdym meczu rozgrywanym w Polsce hale wypełniają się po brzegi, a atmosfery zazdroszczą nam trenerzy i zawodnicy rywali.

Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, potwierdza, że prowadzone są rozmowy z miastem w sprawie zorganizowania meczów Ligi Światowej. – Decyzji jeszcze nie ma, bo nie wiemy, czy hala na pewno będzie gotowa. Jeśli Kraków zdąży, to Liga Światowa zawita pod Wawel – zapewnia prezes. – Jeśli nie, to i tak reprezentacja Polski zagra w niej jeszcze przed mistrzostwami świata. Przecież nie ma innego sposobu, by zweryfikować halę, niż rozegrać tam mecze.

Więcej w serwisie krakow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved