Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Chemik Police będzie spółką akcyjną

Chemik Police będzie spółką akcyjną

fot. archiwum

Chemik Police powoła nową spółkę akcyjną, takie są wymogi profesjonalnej ligi. Wszystkie zawodniczki, które podpisały kontrakty ze stowarzyszeniem, związane będą od teraz umowami z Chemikiem SSA. Pozostałe grupy zostaną nadal w PSPS-ie.

Tworzona spółka będzie miała pod opieką jedynie pierwszy zespół seniorski. Rezerwy oraz grupy młodzieżowe nadal będą reprezentowały Polickie Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Chemik. – Spółka jest w organizacji. Tak się formalnie nazywa przejściowy twór, który istnieje do czasu załatwienia wszystkich formalności rejestracyjnych. Nie mamy m.in. numeru NIP, bez którego nie można wystawiać żadnych faktur – wyjaśnia Joanna Żurowska, prezes Chemika, a w przyszłości prezes nowej spółki.

Z kim więc kontrakty podpisały gwiazdy siatkarskich parkietów: Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał-Anioł czy Agata Sawicka? Ze stowarzyszeniem, ale we wszystkich kontraktach są klauzule mówiące o tym, że po powstaniu spółki zawodniczki będą związane umowami z Chemikiem SSA – wyjaśnia Żurowska. – Aneksy nie będą potrzebne.

Wszystkie nowe zawodniczki już trenują w Policach. Większości z nich klub wynajął jednak mieszkania w Szczecinie. Jak zapewnia szefowa klubu, jest to znacznie bogatszy rynek wynajmu mieszkań.Szefowa Chemika od razu dementuje pogłoski jakoby np. Małgorzata Glinka (najlepsza siatkarka Polski w historii) wynegocjowała w Chemiku 30 tys. euro miesięcznie. – To absurd. Takie kwoty to może w piłce nożnej funkcjonują, a w siatkówce kwoty są dużo, dużo niższe. Małgosia jest z nami przede wszystkim dlatego, że chciała po 14 latach wojaży zagranicznych osiąść na stałe w Polsce. Robi to m.in. dla swojej córeczki. W naszych rozmowach przed podpisaniem umowy negocjacje finansowe zajęły dużo mniej czasu niż przekonywanie, by jeszcze ten rok pograła w siatkówkę – podkreśla Joanna Żurowska.

Więcej w serwisie szczecin.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved