Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Agnieszka Kąkolewska: Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony

Agnieszka Kąkolewska: Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony

fot. archiwum

Do startu mistrzostw Europy kobiet pozostały już tylko dwa dni. - Po porażkach w World Grand Prix trzeba się podnieść i pokazać, że naszą drużynę stać na wiele - powiedziała nam przed zbliżającą się imprezą środkowa reprezentacji, Agnieszka Kąkolewska.

Za nami World Grand Prix. Wynik reprezentacji raczej nie zachwyca, ale za to wielu komentatorów zgodnie zwraca uwagę na twój świetny występ. To chyba spore wyróżnienie dla ciebie?

Agnieszka Kąkolewska:Nasz wynik w World Grand Prix nie jest szczytem marzeń, ale uważam, że nawiązałyśmy walkę z najsilniejszymi zespołami na świecie, takimi jak Brazylia, USA. Dla mnie ogromnym wyróżnieniem jest powołanie do reprezentacji, a gra w pierwszej szóstce czymś, czego w ogóle się nie spodziewałam, wielkim zaskoczeniem i zaszczytem.

Jak oceniasz waszą grę w turniejach WGP. Twoim zdaniem były momenty, które świadczyły o waszym potencjale?Tak jak wcześniej powiedziałam, uważam, że wyrównana walka m.in. ze zwyciężczyniami WGP pokazuje, że ten zespół stać na wiele. Musimy poprawić naszą grę w końcówkach setów. Jesteśmy nowym zespołem i rozgrywałyśmy pierwsze mecze w takim składzie. Wierzę, że z każdym kolejnym meczem nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej. Po porażkach w WGP trzeba się podnieść i pokazać, że naszą drużynę stać na wiele.

Po spotkaniach z Kazachstanem podkreślałaś, że pomimo iż tego nie widać, towarzyszyła ci trema. Czy teraz po tych dobrych występach udało się już nabrać pewności siebie?

Każdy mecz w barwach reprezentacji narodowej jest ekscytujący. Zapewne pierwsze mecze w reprezentacji Polski i pierwsze w seniorskiej siatkówce wywoływały jeszcze większe emocje, ale dla mnie są to motywujące emocje.

Jak sama wspomniałaś, jeszcze przed sezonem reprezentacyjnym nie spodziewałaś się powołania do kadry, a jak widać po ostatnich wydarzeniach, wszystko jest możliwe. Teraz pewnie „apetyt rośnie w miarę jedzenia” i twoim celem był wyjazd na mistrzostwa Europy?

Cele zawsze trzeba sobie stawiać najwyższe, tak było i w tym przypadku. Jeżeli na czymś naprawdę ci zależy i ciężko na to pracujesz, wszystko może się zdarzyć.

Jesteś najmłodszą zawodniczką w ekipie Piotra Makowskiego. Czy mimo to możesz liczyć na pełne wsparcie ze strony starszych koleżanek?

Myślę, że właśnie dlatego, że jestem najmłodsza, mogę jeszcze więcej czerpać z tej kadry i jeszcze więcej się nauczyć. Zawsze mogę liczyć na cenne wskazówki, nie tylko trenera, ale również starszych, bardziej doświadczonych koleżanek.

Mistrzostwa Europy to jednak zupełnie inna impreza niż WGP. Twoim zdaniem na co stać naszą reprezentację w tym turnieju?

Uważam, że tak jak każda drużyna, przyjechałyśmy walczyć o medal. Niewątpliwie jest to bardzo trudna i ciężka droga, ale chcemy pokazać się z jak najlepszej strony.

W tym sezonie czekają cię występy w ORLEN Lidze. Zanim jednak o lidze, powiedz może na początek, dlaczego wybrałaś akurat Impel Wrocław?

Uważam, że Impel Wrocław jest klubem, w którym najlepiej będę mogła rozwijać swoje umiejętności. Tam również będę mogła uczyć się od starszych dziewczyn z drużyny.

ORLEN Liga to kolejny nowy rozdział w twojej karierze i zarazem spore wyzwanie. Stawiasz sobie jakiś cel na ten sezon, którego realizacja pozwoli za rok o tej porze powiedzieć, że to był udany rok?

Może będę nudna, ale powtórzę, że zawsze stawiam sobie najwyższe cele. I tak jest i tym razem. Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy i walce na boisku zdobędziemy medal.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved