Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Philippe Blain: Mateusz Mika potrzebuje czasu

Philippe Blain: Mateusz Mika potrzebuje czasu

fot. archiwum

- Od początku sierpnia trenujemy w różnym składzie, jednak drużyna pracuje bardzo dobrze - mówi Philippe Blain, który w tym sezonie po raz pierwszy poprowadzi drużynę z Montpellier, w barwach której zagra Mateusz Mika.

Jesteś zadowolony z przygotowań do nowego sezonu?

Philippe Blain: – Od początku sierpnia trenujemy w różnym składzie, jednak drużyna pracuje bardzo dobrze. Oczywiście nasza forma nie jest jeszcze tak dobra, jaka będzie za miesiąc, ale zawodnicy prezentują dobre nastawienie i waleczność, a to w tym momencie jest najważniejsze.

Co powiesz o nowych graczach, którzy dołączyli do zespołu?– Libero Philip Kroiss mówi już bardzo dobrze po francusku, dzięki czemu szybko zintegrował się z drużyną. Prezentuje też duże umiejętności w grze obronnej. Mateusz Mika potrzebuje jeszcze czasu, żeby przystosować się do rytmu pracy, ponieważ przez długi czas nie trenował. Yacine Louati odnalazł już swój rytm gry i na pewno będzie bardzo ważnym zawodnikiem w naszym zespole. Jordan Corteggiani zaczął już skakać, dochodzi do siebie po kontuzji kostki, dzięki czemu będziemy mogli z niego skorzystać w spotkaniach sparingowych. Nasi dwaj doświadczeni gracze Loic Le Marrec i Philipp Schneider dalej ciężko trenują, ale Austriak czeka na powrót do drużyny Francka Lafitte, ponieważ jest teraz jedynym środkowym w składzie.

Jak Franck Lafitte przeżył eliminację z grupy, która poleci na mistrzostwa Europy 2013?

– Na pewno było to dla niego duże rozczarowanie, ponieważ liczył, że pojedzie na ten turniej z reprezentacją Francji. Rozmawiałem z nim jednak przez telefon i zapewnił mnie, że chce jak najszybciej wrócić do treningów z klubem. To prawdziwy wojownik. Powiedział, że jego celem na przyszły sezon będzie wywalczenie miejsca w szóstce kadry narodowej.

Przed wami seria spotkań sparingowych. Na czym się w nich skupicie?

– W tych meczach chcemy sprawdzić naszą obecną formę, a to pozwoli nam ustalić rytm treningów na kolejne tygodnie. Będziemy wiedzieli, na czym mamy się skupić. Podobnie jak zawodnicy, ja również potrzebuję już poczuć prawdziwy rytm meczowy.

*Tłumaczenie: Karolina Breguła (www.sport1.pl)

źródło: montpellier-volley.com, sport1.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved