Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Trzeba umieć się podnieść i odbudować

Michał Kubiak: Trzeba umieć się podnieść i odbudować

fot. archiwum

Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Michał Kubiak przygotowuje się z kadrą narodową do mistrzostw Europy, zaplanowanych na 20-29 września w Polsce i Danii. W najbliższy weekend biało-czerwoni wystąpią w Płocku w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Zawodnik jastrzębskiej drużyny w rozmowie z PolsatSport.pl relacjonuje, jak przebiegają przygotowania do ME. Odnosi się także do pytania o atmosferę panującą w zespole. – Atmosfera jest i była dobra. Przynajmniej nam się tak od środka wydawało. Może z boku niekiedy inaczej to wyglądało, ale my czujemy, że jesteśmy zwartą grupą. A to, że się częściej uśmiechamy, może wynika z tego, że jest lepsza pogoda – żartuje na wstępie przyjmujący Jastrzębskiego Węgla. Reprezentant kraju przyznaje, że w ostatnim czasie treningi zostały zmodyfikowane. – Czas pokaże, czy wyjdzie nam to na dobre. Ja nie jestem od tego, by oceniać, jak trenujemy. Wszyscy wykonujemy polecenia trenera. On się na tym zna, a my mu w stu procentach ufamy. Dajemy z siebie maksimum. Powinno to zaowocować, bo każdy wie, po co tutaj jest i każdy wie, co ma tutaj robić – podkreśla Kubiak.

Na pytanie, czy forma zespołu zwyżkuje, siatkarz odpowiada: – Nie chcę odpowiadać za wszystkich, mogę mówić za siebie, ale myślę, że forma, która powinna przyjść na Mistrzostwa Europy, będzie. Bo być musi! Dostaliśmy po głowie na dwóch turniejach, trzeba się umieć podnieść i odbudować. I my chcemy to zrobić – zapewnia gracz jastrzębskiego zespołu i reprezentant Polski. Kubiak ma świadomość tego, że ME są najważniejszą imprezą w tym roku, ale daleki jest od składania obietnic. – Nie chciałbym się bawić we wróżbitę. Chcemy wyjść na boisko i myśleć o każdym kolejnym meczu, każdym kolejnym secie. Mam nadzieję, że to zaprocentuje. Nikt z nas nie będzie składał deklaracji, że przywieziemy złoto, srebro czy jakikolwiek medal. Chcemy po prostu grać dobrze. Jeśli spełnimy ten warunek, to w Europie nie ma drużyny, która nie byłaby do pokonania – zakończył Kubiak.

 źródło: ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved