Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Michał Doliński: Stawiamy na młodzież

Michał Doliński: Stawiamy na młodzież

fot. archiwum

Po tym, jak drużynie Morza Bałtyk Szczecin nie udało się uzyskać awansu na zaplecze PlusLigi, w zespole doszło do poważnych przetasowań. Nowym trenerem został dotychczasowy rozgrywający Michał Doliński. Zawodnik ten zakończył karierę sportową.

Michał Doliński był zmuszony zakończyć sportową karierę. – Zdrowie uniemożliwiło mi dalsze granie. Cały poprzedni sezon chodziłem poobklejany plastrami. Lekarz powiedział, że jeżeli dwa lata sobie odpuszczę, to może obejdzie się bez renty. Po drugie bardzo trudno łączy się pracę zawodnika z trenerem – dodał szkoleniowiec szczecińskiej drużyny.

Ekipa Morza miała za zadanie w poprzednim sezonie skutecznie włączyć się w walkę o awans do I ligi. Po tym, jak cel nie został spełniony, doszło do dużych zmian. – W poprzednim sezonie budowanie ciśnienia było w pełni uzasadnione. Ściągnęliśmy do klubu takich graczy, którzy byli w stanie wywalczyć awans. Myślę, że w niektórych spotkaniach ligi było to widać. Choćby w meczu z Krispolem Września na naszym parkiecie. Tamten zespół był budowany inaczej, tegoroczny ma zupełnie inne założenia. Mamy przed sobą długą drogę. Mam tylko nadzieję, że oni nie mają świadomości, jak długą. Ja to wiem i zdaję sobie sprawę z tego, co ich czeka – podsumował zmiany w Morzu Michał Doliński. Zarząd Morza Bałtyk Szczecin postanowił, że awans do I ligi zostanie rozłożony na dwa lata ze względu na grę w drużynie młodych zawodników. – Po ostatnim meczu tamtego sezonu usiedliśmy do rozmów. Doszliśmy do wniosku, że w tym roku nie damy rady uzbierać drużyny, która będzie jednym z kandydatów do awansu. Dlatego ustaliliśmy, że rozkładamy to na dwa lata. Teraz ściągamy uzdolnioną młodzież, dając im szansę, bo nie zawsze ją dostają – zakończył Michał Doliński.

źródło: Głos Szczeciński, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved