Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Małgorzata Kożuch: Nie mogę powiedzieć, że nie zagram w Polsce

Małgorzata Kożuch: Nie mogę powiedzieć, że nie zagram w Polsce

fot. Mirosław Stroński

- Myślę, że na pewno ta presja jest odczuwalna. Być może przez to, że dwa lata temu udało nam się zdobyć srebrny medal - mówi o zbliżających się mistrzostwach Europy atakująca niemieckiej reprezentacji - Małgorzata Kożuch.

Przed nami mistrzostwa Europy. Na co musicie położyć największy nacisk na treningach, aby osiągnąć szczyt formy na tę imprezę?

Małgorzata Kożuch: – Na pewno trzeba poprawić formę fizyczną. Bardzo dużo czasu spędzaliśmy na siłowni. Mam nadzieję, że uda się nam zrobić wszystko, żeby najlepsza forma przyszła na kontynentalny czempionat. Myślę, że musimy też pracować nad naszą koncentracją. Po każdym meczu zwracamy uwagę na to, co było źle i które elementy trzeba poprawić. Uważam, że musimy grać konsekwentniej, bo tego nam brakowało. Można to było zobaczyć w czasie Grand Prix. W spotkaniu z Japonkami trafiałyśmy na momenty, w których nie grałyśmy do końca tak, jak powinnyśmy.

Jako gospodynie mistrzostw Europy odczuwacie presję ze strony kibiców i mediów?– Tak. Myślę, że na pewno ta presja jest odczuwalna. Być może przez to, że dwa lata temu udało nam się zdobyć srebrny medal. Miałyśmy nawet szansę na złoto. Kibice oczekują od nas, żebyśmy zagrały jak najlepiej. My wiemy, że droga do sukcesu jest bardzo długa i ciężka. Najpierw musimy skoncentrować się na grze w grupie, w której mamy wymagające przeciwniczki. Będziemy musiały robić jeden krok po drugim, żeby zdobyć to, o czym myślimy.

W tegorocznych rozgrywkach WGP w Płocku gładko pokonałyście Polki. Jak pani ocenia grę podopiecznych trenera Piotra Makowskiego?

– Podczas meczu z nami miały problemy z przyjęciem zagrywki. Myślę, że grają dobrze. Widać to, że forma fizyczna jest coraz lepsza. Z polskimi siatkarkami zagrałyśmy kilka sparingów. Zarówno w naszej drużynie, jak i w waszej widać było, że oba zespoły są w okresie przygotowawczym. Trzeba jednak pamiętać, że będzie liczył się efekt końcowy, czyli ostateczny wynik w mistrzostwach Europy.

W sezonie 2011/2012 grała pani w barwach drużyny z Sopotu. Myśli pani o powrocie do ORLEN Ligi?

– Nie mogę powiedzieć, że nie zagram w Polsce, ale też nie powiem, że wrócę.

*Autorką wywiadu jest Daria Włosińska (PZPS)

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved