Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Exact Systems Norwid z entuzjazmem trenuje przed nowym sezonem

Exact Systems Norwid z entuzjazmem trenuje przed nowym sezonem

fot. archiwum

Siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa wrócili z obozu przygotowawczego w Międzyzdrojach, a obecnie trenują już u siebie, przed rozgrywkami grupy 3. drugiej ligi. Nad morzem jedna z grup trenowała pod okiem wielokrotnego reprezentanta Polski.

Na obóz do Międzyzdrojów pojechały trzy grupy częstochowskiego Norwida, które trenowały pod opieką trenerów Gościniaka i Sikorskiego, a także Piotra Gruszki, wielokrotnego reprezentanta naszego kraju. – Wyjazd miał na celu obustronne korzyści. Miałem popracować z grupą młodych chłopaków w ramach pomocy, a z drugiej strony mogłem sam być w treningu i przy siatkówce – przyznaje Piotr Gruszka, który nadal nie znalazł jeszcze klubu, w którym zagra w przyszłym sezonie. – Rola trenera na pewno nie jest łatwą sprawą, ale za to bardzo fajnąNatomiast moja rola trenera w Norwidzie skończyła się z końcem tego zgrupowania. Może jeszcze kiedyś wróci ten temat, a co do innej formy współpracy, to czas pokaże – dodaje.

W Norwidzie starają się budować nowy zespół, ze względu na odejście rocznika 1994. Zatem obóz w Międzyzdrojach miał na celu przede wszystkim zgrywanie zespołu, a także podnoszenie sprawności ogólnej i umiejętności technicznych. – Najważniejszą sprawą tych młodych chłopaków na tym etapie jest jakość wykonania ćwiczeń i rożnych elementów siatkarskich. Zarówno chodzi tu o suchą teorię, jak i o praktykę – tłumaczy Piotr Gruszka.Bardzo wielu ludzi w tym wieku ma złe nawyki, braki techniczne, dlatego po samej teorii wykonywaliśmy sporo powtórzeń, aby w przyszłości nie skupiać się na dobrym wykonaniu odbicia, tylko żeby elementy podstawowe były wykonywane już automatycznie. Bardzo duży nacisk również kładliśmy na stabilizację ciała, pracę mięśni brzucha oraz grzbietu. Ogólnie było sporo ćwiczeń prewencyjnych – zdradza kulisy treningowe obozu w Międzyzdrojach wielokrotny reprezentant Polski.

Z pobytu nad polskim morzem zadowoleni są sami zawodnicy Exact Systems Norwida. W jego czasie drugoligowcy rozegrali w Szczecinie dwa mecze sparingowe z Morzem Bałtyk. Warto zauważyć, że trenerem Morza jest były zawodnik Norwida – Michał Doliński, który ma również do dyspozycji dwóch byłych graczy częstochowskiego klubu – Jakuba Makara i Krzysztofa Kołodzieja. W pierwszym meczu 3:1 triumfowali gospodarze, natomiast w kolejnym, rozegranym pod wieczór tego samego dnia, 3:1 wygrała ekipa z Częstochowy. – Mamy za sobą obóz w Międzyzdrojach, na którym spędziliśmy miło czas na treningach i podnieśliśmy swoje siatkarskie umiejętności, ale w poniedziałek zaczęliśmy już treningi na obiektach Norwida. Niestety, kilku kolegów ma pewne kłopoty zdrowotne, ale wszyscy mocno trzymamy kciuki, żeby jak najszybciej mogli brać w stu procentach udział w zajęciach – informuje Bartosz Zieliński, libero częstochowskiego zespołu. W ramach oderwania się od treningów wszystkie grupy będące na obozie udały się również do Niechorza, by na miejscu dopingować polskich plażowiczów w finałach mistrzostw naszego kraju. Najbardziej liczyli na Grzegorza Fijałka, który bronił kiedyś barw Norwida.W ostatnim czasie wiele słyszy się w drugoligowych rozgrywkach, zarówno siatkarzy, jak i siatkarek, o wycofanych zespołach, a wszystko przez problemy finansowe klubów. W Częstochowie raz lepiej, raz gorzej, ale radzą sobie z tym problemem. Można powiedzieć, że w tym sezonie sytuacja jest bardzo dobra, władzom klubu udało się pozyskać nawet dwóch nowych sponsorów (Frank Cars – dealer Forda i Anex – producent odzieży BHP). W dodatku z Norwidem nadal współpracuje też jego sponsor tytularny, który związał się z klubem w ubiegłym sezonie. – Organizacyjnie i finansowo jesteśmy gotowi do nowego sezonu – zapewnia prezes Exact Systems Norwida, Krzyszof Wachowiak.W drugiej lidze chcemy uplasować się w górnej części tabeli i włączyć się w walkę o awans, natomiast w rozgrywkach młodzieżowych chcemy dojść do finałów mistrzostw Polski i włączyć się w obronę tytułu – mówi o celach zespołu na ten sezon sternik klubu Częstochowy. O celach na ten sezon podobnie wypowiada się też libero drugoligowców Bartosz Zieliński.Najważniejsze jest to, żeby każdy z nas z treningu na trening grał coraz lepiej, co spowoduje, że jako grupa również będziemy się lepiej prezentować. Co do drugiej ligi, to damy z siebie w każdym meczu 110% albo nawet 120% i zobaczymy, co uda się ugrać. W juniorach natomiast chcemy dojść do finałów mistrzostw Polski, a co dalej – to będziemy już myśleć, jak uda nam się tam awansować – mówi rozważnie.

W tym sezonie druga liga toczyć się będzie w sześciu nowo stworzonych grupach, z nowym systemem rozgrywek. PZPS pozwolił wystąpić w tych rozgrywkach wszystkim zespołom, które zgłosiły taki akces i mają odpowiednie zaplecze finansowe. Grupy podzielone zostały regionalnie. Exact Systems Norwid wystąpi w grupie trzeciej – centralnej. – Mnie osobiście bardzo się podoba, przede wszystkich dlatego, że nie będziemy mieli dalekich wyjazdów, jak w minionym sezonie np. do Wałbrzycha czy Bielawy. W dodatku większość meczów będę grał blisko domu – nie ukrywa zadowolony pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego Zieliński.Jeśli chodzi o poziom sportowy, to dopiero sezon pokaże, czy faktycznie się obniżył. To, że ktoś nie awansował do drugiej ligi drogą sportową, wcale nie oznacza, że nie jest w stanie zebrać fajnej drużyny i namieszać w rozgrywkach – dodaje młody zawodnik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved